HOAX

HOAX: Fotografia domu s krivými oknami je retuš, nie extravagancia

HOAX: Fotografia domu s krivými oknami je retuš, nie extravagancia
5 (100%) 1 hlas[ov]

V polovici roka 2019 sme narazili na Facebook príspevok o extravagancii a ľudskej hlúposti, ak si dáva človek krivé okná na predok tomu len preto, aby sa odlíšil. Príspevok hodnotil svojský štýl majiteľa a vehementnú snahu o ojedinelosť.  Občas ešte narazíme na príspevky, ktoré považujú krivé okná na dome ako prehnané. Rôzne Facebook skupiny zdieľajú túto fotografiu a vzájomne si ju kradnú. Snažia sa pobaviť ľudí tým, aký hlúpy dokáže niekto byť, ak si dá urobiť takéto okná. A čo tak rovno žalúzie na takéto okná?

Dom a šikmé okná

inzercia:

Na snímke je viditeľný príspevok, ktorý koluje na Facebooku v rôznych humorných stránkach a na stránkach venovaných domom a stavbe, oknám, či žalúziám. Na ľavej strane sa nachádza ten so šikmými oknami, na strane pravej je ukážka originálu, napríklad na stránkach haus.de.

Omyl,  ide o retuš

Facebook stránky, ktoré rozprúdia diskusiu o inteligencii architekta a rozprúdia krv v žilách chorobných diskutérov, v skutočnosti využívajú snímku, ktorá je umelá. Doma si ju len niekto upravil. Skutočná fotografia je súčasťou fotobanky Fotolia.com. Nejde tak o skutočný dom, len o počítačovú úpravu okien, ich tvarov a tehál okolo. Na tehlách v okolí okna je mimochodom rozpoznateľné rozmazanie, čo len dokazuje, že sa niekto vyhral, hoci nie dokonalo.

Obrázok je teda falošný. Upokojte vášne a zúrivosť pri hodnotení architektúry…

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:HOAX

    Komentáre sú ukončené