Internetové podvodySpam

Hemorexal – šmejd na hemeroidy, spam, falošný lekár aj falošné recenzie

Hemorexal – šmejd na hemeroidy, spam, falošný lekár aj falošné recenzie
5 (100%) 3 hlas[ov]

Emailové schránky Slovákov počas 27. januára 2021 zažili doslova nálet. Tisíce alebo možno skôr státisíce adries rôznych loginov, aj generované vymyslené adresy, či hromadné adresy firiem, jednotlivcov, blogov, ba dokonca niekoľko našich emailov bolo počas dneška pod útokom spamu na Hemorexal. Zázrak na hemeroidy. Odvšadiaľ sa na nás usmieva párik muža a ženy, ktorí ani len netušia, že sú tvárou nejakého šmejdu na hemeroidy. Sú to fotografie z fotobanky. Všetko, aj lekár, údajný John Green, proktológ s 20 ročnými skúsenosťami, PhD. Na stránkach, kam sa dostanete po kliknutí na spomínaný spam, nie je pravdivé nič. Ani len jazyk, ktorý sa podobá na slovenčinu.

Hemorexal hemeroidy šmejd a podvod

inzercia:

Spam? Priam prototyp spamu. Prichádza bez vyžiadania. Neobsahuje žiadne vyjadrenie, prečo prichádza, na základe čoho, akej databázy. Nedá sa odhlásiť, neobsahuje žiadne link, ani len oslovenie, ospravedlnenie a aj INBOX ho identifikuje správne, ako hromadný spam.

Krém Hemorexal? Celé to smrdí, podobne ako iné šmejdy

Stránky sa síce pokúšajú vyzerať profesionálne, no padjaú na tom, že netrušíte nič o výrobcovi a skutočnej krajine pôvodu. Lekár neexistuje. John Green je síce známy herec, bývalý manžel Drew Barrymore, no toto meno má ešte niekoľko tisíc ďalších nositeľov. Ten na obrázku ale nie je určite lekár, proktológ a určite nie John Green. Asi nás má ohúriť nejaký znalecký posudok. Tak je nazvaná sekcia, kde sa vyjadruje tento falošný neexistujúci lekár.

Hemorexal hemeroidy šmejd a podvod

Originálna fotografia je tu: https://www.shutterstock.com/image-photo/middle-age-senior-hoary-professional-man-1238295976

Ide o prakticky kópiu iných podvodných webov, ktoré nemajú nič pravé. Výskum, obsah, zloženie, nemáme podložené nič. Netušíme, či liečivo vzniká v garáži v hrdzavom kotly u nejakého pofidérneho blázna, alebo v skutočnom laboratóriu na výrobu mrkvovej kaše. O zložení nehovoriac. Prebieha predaj, čiže komerčná činnosť. S porušovaním azda všetkých obchodných zákonov, pre ktoré SOI bombarduje každý eshop. Tomuto predajcovi chýba všetko, od zrozumiteľných všeobecných podmienok, sídla firmy, vôbec nejakej povinnej identifikácie predajcu – poskytovateľa služby či sídla firmy. Úplne jedno aký údaj, no nenájdete ho.

Hemorexal hemeroidy šmejd a podvod

Celý liek na hemeroidy s názvom Hemorexal je neznámy. Podvodníci rátajú s tým, že si pôjdete na Google overovať jeho účinky. Nepochybne rátajú aj s tým, že sa o nich dozvie hoax.sk a bude o nich písať. Našim cieľom je však upozorniť ľudí, aby zvážili nákup na týchto pochybných stránkach. Najmä pre viacero pochybení a dôvodov, ktoré nájde každý čitateľ v knihe (Ne)bezpečný internet. Odporúčame si knižku prečítať, ak vás zaujíma, ako prebiehajú tieto podvody, čo k tomu stačí a najmä ako im nesadnúť na lep.

Falošné recenzie majú podporiť „pravdivosť a účinky“

Pozor na falošné recenzie. Podvodníci si nezaistili len falošné weby a falošných lekárov, ale aj zaplatili, či priamo postavili niekoľko miest, ktoré sa vydáva za akúsi recenziu. Tieto recenzie nie sú recenziami. Sú kópiou rovnakých sprostostí aké sa dozviete na stránke predajcu. Dokonca si poskladajú vlastnú grafiku z pôvodných grafických elementov aké majú na predajnom webe. Nemožné.  To, čo tu prezentujú falošné recenzie nie je recenzia. Nejde o hodnotenie a reálne skúsenosti. Sú to hlúposti, reklamné texty, strašná slovenčina, vymyslené frázy, nepravdiví lekári a rovnaké klamstvá.

  • https://obzoroff.info/sk/health/hemorexal/
  • http://wowgoods-sk.com/hemorexal – nehorázne bludy, falošné komentáre, falošný magazín, povymýšľané názory ďalších. A dorazíte sem práve pri hľadaní „recenzie“
inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Internetové podvody

    Zanechajte komentár k článku

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *