Internetové podvody

FreshDepil a podvodné blogy Aleny Boronskej a Veroniky Kryštofovej

Ohodnoťte článok

Na stránke údajného blogu neznámej Aleny Boronskej sa dozviete len množstvo sprostostí a falošných rečí o zázračnom účinku najlepšej depilačnej látky na svete s názvom FreshDepil, hair removal cream. Nebudeme hodnotiť účinky tohto prípravku, pretože sme ho neotestovali. Hodnotiť však budeme a musíme stránky, ktoré ho propagujú. Predávajú ho totiž za nehoráznu vysokú sumu.

Fresh Depil reklama na holenie, podvodné

inzercia:

Pri predaji využívajú mnoho nekalých praktík, zavádzajú a klamú. Všetko, čo sme našli na stránke propagovanej v emailovom rozhraní na Centrum.sk s bannerom smerovaným na stránky http:/(lomítko)www.smootherlegstips.com/1101331.html?banner_id=2, je jedna veľká spleť zavádzania a klamstva.

FreshDepil propagovaný podvodným webom

Web, ktorý sa tvári na nejaký osobný profil neznámej Aleny Boronskej je len lacný pokus ako propagovať neznámu látku a vymyslenými drístami sa pokúšajú presvedčiť verejnosť, že blogeerka Alena otestovala, vyskúšala a potvrdila. V skutočnosti sú všetky fotografie do jednej pokradnuté z množstva stránok, žiadna Alena Boronská blog nepíše. Ide o preklad podobných fingovaných stránok po celej Európe.

Fresh Depil reklama na holenie, podvodné

  • Toto nie je blog. Blog vyzerá naozaj aj po technickej stránke celkom inak. Toto je nafingovaný web, na ktorom všetky odkazy vedú na nákup depilačného krému.
  • Dokázal by nám niekto vysvetliť, ako je možné, že sa pokúšajú vôbec človeka presvedčiť, že je to blog, keď nejde o blog, ale len prasprostý fingovaný web nasadený na podivnej doméne, vyrobený v množstve jazykových mutáciách?
  • Na fotografiách nie je žiadna Alena, ale aj fotografia na pláži je fotografia z fotobanky.
  • Komentáre nie sú komentáre. Tí ľudia, čo komentujú, neexistujú. Neverte teda reakciám a pokusom potvrdiť účinky látky v komentári. Ide o falošné facebook komentáre a fotografie nakradnuté už veľmi dávno na VK.com ruskej sociálnej sieti nič netušiacim ľuďom, prípadne z iných miest na webe. Komentáre to nie sú, pretože neobsahujú systém na komentovanie. Komentáre sú falošné, nasadené ako text natvrdo pri spustení stránky.

Podobný debilný falošný blog – Veroniky Kryštofovej

Niekoľko krát sme pri písaní FreshDepil napísali FreshDebil. Doprajeme si teda to slovko aspoň pri hodnotení ďalšieho blogu, ktorý propaguje výmyslami a hlúposťami prípravok FreshDebil, dokonca príliš nápadne podobne. Opäť je to blog, ktorý nie je blogom. Opäť má komentáre pod článkom, ktoré nie sú komentármi a všetko smeruje na stránky s nákupom látky na holenie.

Falošný blog nájdete na stránke: http:/(lomítko)www.smootherlegstips(bodka)com/1101331.html?banner_id=2   alebo  http:/(lomítko)www.depilationblog(bodka)info/sk-blog-GF1/index.php

Predajný web

Samozrejme, že všetky odkazy vedú na predajný web. Tento je na doméne  smootherlegstips(bodka)com/sk-official-tg1/index.php , kde sa v krajšej grafike nedozviete žiadne skutočné garancie a informácie od existujúcich odborníkov. Títo tu nasadili fotografiu lekárky z fotobanky Shutterstock, ale zabudli jej vymyslieť meno a funkciu, prípadne 15 ročnú prax v Bratislave, ako zvyknú.

Aj tu sú vážne pochybenia:

  • Stránky ignorujú obchodný zákonník. Chýba povinná identifikácia predajcu komerčnej služby či produktu.
  • Stránky sú cielene robené v slovenskom jazyku, snažia sa fingovať slovenské meno blogerky a vyvolať pocit, že všetko vyskúšali Slováci. No stránky nie sú pripravené na to, aby mohli predávať Slovákom. Chýbajú poriadne obchodné podmienky. To, čo prezentujú stránky, je brutálny výsmech zákonom. Chýba jasná identifikácia v zmysle zákonov Slovenskej republiky.
  • Chýba odvolávka na kontrolný úrad, telefonický kontakt, skutočné informácie, ktoré majú byť uvedené v obchodných podmienkach.
inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Internetové podvody

Komentáre sú ukončené