Internetové podvodyScam

Finančná správa neposiela žiaden divný email a nežiada si údaje z karty

Ohodnoťte článok

Podvodníci sú dnes schopní vymyslieť naozaj čokoľvek. Aktuálne rozposielajú emaily, ktoré majú vyzerať ako emaily z finančnej správy. Posielajú ich rôznym jednotlivcom, firmám, aj portálom. Nepochopiteľné znenie obsahuje prvky. Ktorými sa snaží podvodník prinútiť oslovenú obeť, aby reagovala a klikla. Formulár na stránke sa potom pokúša získať údaje o platobnej karte. Vy si však máte myslieť, že ide o email z Finančnej správy, ale hlavne že aj stránka finančnej správy je tá, na ktorú vstupujete.

falošný email od Finančná správa slovenskáý republika, podvodný email

inzercia:

Toto naozaj Finančná správa nerobí

Ide o jednoduchý trik uvedenia inej adresy a v realite otvorenie inej adresy. Keďže ide o pomerne dosť vážny problém, keďže dochádza k falšovaniu štátnej inštitúcie, zneužívaniu loga, identity, názvu a zavádzanie rôznymi spôsobmi, ktoré nemá význam pre tento článok spresňovať, považujeme za dôležité informovať vás aj prostredníctvom hoax.sk. Budeme radi, ak poznáte miesta, ktoré ocenia takéto informácie, o preposlanie, alebo informovanie.

Podvodník nemyslel na fakt, že Slováci majú účtovníctvo a účtovníčky

Podvodník, ktorý posiela tieto emaily do firiem, zrejme nemyslel na dôležitý byrokratický fakt. Čokoľvek sa týka daní, preplatkov, poplatkov a celkovo financií vo firme, je nutné mať všetko v poriadku aj po účtovnej stránke. Najmä účtovníčka musí vedieť v mnohých firmách o týchto veciach viac, poradiť, alebo evidovať. Je tak nemysliteľné, že podvodník čaká pri odoslaní podvodného emailu do malej firmy, že podnikateľ – majiteľ domény a osloveného emailu – len tak zadá čísla firemnej karty do formulára, najmä ak ide o email v tak príšernej slovenčine,  napísaný nehorázne nelogickými vetami a nelogicky prichádzajúci v júli 2021.

drahá (EMAIL)

Finančná Správa Slovenská Republika rozhodla, že má po prepočte roku 2020 nárok na vrátenie dane vo výške 314,35 EUR.
Ak chcete požiadať o vrátenie dane online, musíte vyplniť formulár žiadosti s požadovanými informáciami.

Detaily:

Ročné vrátenie dane: # SK-87A45-2021. Vratná suma: 314.35 EUR

O svoje peňažné vyhlásenie môžete požiadať tu :

https://pfs.iam.financnasprava.sk/?=SK-87A45-2021/taxrefund?=

Ak teraz nevyplníte požadovaný formulár, nebudete môcť online požiadať o ročné vrátenie dane.

S Pozdravom,

Finančná Správa Slovenská Republika © 2021.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
1
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Internetové podvody

    Zanechajte komentár k článku

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *