Ďalší internetový podvod cez email, tentoraz zneužíva Youtube

Ohodnoťte článok

Zdá sa až neuveriteľný tento rok. Neustále sa objavujú nové a nové druhy internetového scamu, spamu a podvodov. Ten posledný momentálne vyzerá ako správa poslaná Googlom týkajúca sa služby Youtube. Vyzerá, akoby vás chcel Youtube za vašu vernosť, a výsledky v ratingu povýšiť na nejaký druh TOP účtu a žiada od vás kliknutie na odkaz. V podstate ani nežiada, len vás informuje, že váš účet bol vylepšený a ponúka len pár odkazov, kde je možné akože získať viac informácií. Email vyzerá s logom Youtube ako pravý, dole je uvedená aj adresa prevádzkovateľa, avšak je tu niekoľko faktov prečo ide o nechutný podvod.

  • URL vedie na nezabezpečené miesto, nie na youtube
  • Každý jeden odkaz na webe vedie na stále to isté miesto, kam sa vás podvodný email snaží dostať
  • Email prichádza aj na emaily, ktoré neexistujú a ktoré ste nikdy nikde neuviedli, tobôž ešte niekde na Youtube alebo v Googli. Je pokojne možné, že vám ich príde za jeden deň aj 88 rovnakých, vždy s iným emailom. Ako u mňa.

Na podobné emaily nikdy nereagujte a ani zo zvedavosti neklikajte na uvedený odkaz. Ide o typického predstaviteľa podvodnej služby, ktorá ťaží z nepozornosti. Kliknutím na odkaz dochádza v najčastejšom prípade k infikovaniu vášho počítača vírusom, ktorý sa môže od váš ďalej šíriť, poškodzovať software, hardware, alebo nenávratne poškodiť súbory, odcudziť fotografie a pod. V každom prípade sa odporúča počítač vybaviť dobrou antivírusovou ochranou, minimálne u majiteľov OS Windows aplikáciou Microsoft Essential a kvalitnými zachycovačmi mallware.

Inzertná plocha

Zľavy na pobyty v zahraničí

Odporúčané pre Vás

O autorovi článku: admin