Ďalší falošný Slovenský lekársky portál, Knee Active Plus a pani Klenovská

Ďalší falošný Slovenský lekársky portál, Knee Active Plus a pani Klenovská
4.63 (92.5%) 8 hlas[ov]

Jeden z mnohých, nekončiacich falošných portálov o liečení, zdraví, chorobách a problémoch. Pritom to nie je ani portál. Ten podvod, ktorý sa prezentuje ako Slovenský lekársky portál klame už v samotnom názve. Nejde o portál, ale jednostránkovú záležitosť plnú nehoráznych bludov, sprostostí, sľubov a výmyslov o lekároch, výskumoch a pod.  Tentoraz na doméne https:(2x lomítko)knee-active.new.mylucktime.com – ukryté len ak poznáte konkrétny odkaz.

Slovenský lekársky portál, internetový podvod Knee Active Plus

Šmejd s názvom KNEE ACTIVE PLUS

Webstránky, teda pardón, jednostránkový podvodný balast, prezentujú starú známu fotografiu z konferencie s čistým plátnom, kde si podvodníci len vždy vymenia premietaný obrázok, aby bol k téme. Aj tentoraz. Vidíme kĺby, zdanlivo stretnutie lekárov, odborníkov, hcoi fotografia v skutočnosti pochádza z aukcie. Vidíme množstvo informácií, ktoré sú písané zvláštnou formou. Nie ako článok, ale skôr ako sprostý predajný text. Pani Ilona Klenovská z Prešova samozrejme neexistuje. Nie je teda osoba zo Slovenska, ktorá vyskúšala Knee Active Plus.

Slovenský lekársky portál, internetový podvod Knee Active Plus

  • Upozorňujeme, že falošný zákazník je v skutočnosti len modelka z fotobanky: https://www.dreamstime.com/ a čiže žiadna Ilona, ktorá vyskúšala šmejd propagovaný na falošnom webe a teda popísaný v článku.

Výrobok nemá výrobcu. Neviete nič o jeho zložení, obsahu, podľa slov podvedených zákazníkov to nemá ani zrozumiteľný návod. Nemáme ale potvrdené, či je vôbec slovenský, keďže naše zdroje nie vždy odpovedajú. Preto budeme radi, ak nám ďalšie obete podvodu spresnia výrobok a jeho balenie. Podvodom vec nazývame pre:

  • Podvodné stránky bez redakcie, autorov, kontaktu, správy, zodpovednej osoby
  • Falošné informácie, zavádzanie, falošní lekári, falošní zákazníci
  • Neznámy výrobok, ilegálny predaj bez povinnej identifikácie
  • Podivné nechutné praktiky s odpočítavaním, vynálezom falošného lekárskeho portálu a maskovanie domén… a desiatky ďalších prešľapov.

Celý podvod smeruje na nákupné stránky:  https:(2x lomítko)shockingdiscover.com/421/kneeactive-m-med/gps/, ktoré už ESET úspešne identifikuje ako nebezpečnú hrozbu a blokuje ich. Prosíme, vyhýbajte sa nákupom na takýchto stránkach.

Inzertná plocha

Zľavy na pobyty v zahraničí

Odporúčané pre Vás

O autorovi článku: Tomáš Šalmon

Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

2 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *