Internetové podvodyScam

Chcete iPhone X za 1€? Veľký pozor pred podvodnou reklamou a stránkami

Chcete iPhone X za 1€? Veľký pozor pred podvodnou reklamou a stránkami
4.11 (82.22%) 9 hlas[ov]

Na internete sme objavili podvodné stránky, ktoré okato lákajú na iPhone X za jediné 1 EURO. Postačí sa len zaregistrovať do nejakej marketingovej kampane a zaplatiť jedno euro. Celú vec sme nijako netextovali, nezaplatili a ani neregistrovali svoj účet. Nikomu sme neuviedli svoje údaje z platobnej karty a ani adresu. Hodnotíme stránky, ktoré celú vec propagujú. Tie sú plné podvodných prvkov a varujeme tak pred využitím tejto služby. Žiaden iPhone za žiadnych okolností nedostanete. Všetko je totiž krásnym podvodom.

iPhone X

inzercia:

Postup, ako sa dostanete do podvodnej pasce:

1. narazíte na stránky, ako sú tie na adrese:
https://news716.smarter-money-business(bodka)com/sk-rt/sk-ip1-188/?gp=b1&tid=sk-rt/sk-ip1-188/&site=&br=Desktop&md=Desktop&ua=Mozilla%2F5.0%20%28Windows%20NT%206.1%3B%20Win64%3B%20×64%3B%20rv%3A61.0%29%20Gecko%2F20100101%20Firefox%2F61.0&ct=Malacky&cty=Slovakia&brn=Firefox&osv=Windows%207&dt=DESKTOP&ip=105.92.10.86&tr=go.blog-gateway.com&

 • ide o podvodné stránky plné klamstiev a zavádzania. Logo je kradnuté a neeixstuje. Nepomenúva žiaden reálny portál.
 • doména je divná. Žiaden skutočný portál by sa predsa nenachádzal na takto divnej doméne, ktorá nemá ani prevádzkovateľa, ani kontakt, redaktorov, obsah, funkcie, sídlo, a čo i len názov zakomponovaný v logu. Už toto je dôkaz toho, že existuje mnoho nagenerovaných podvodných stránok, ktoré majú ľudí lákať do pasce.
 • na stránke sú na tvrdo falošné prvky ako počet prezretí, počet likeov, či dátumy. Nič toho nie je napojené na žiaden systém, ktorý by reálne počítal like alebo pozretia.
 • na stránke je fúzatý chlapík, ktorý sa pýši novým iPhonom. Pravda je taká, že ide o kradnutú fotografiu z roku 2014 z tohto portálu: https://www.utest.com/articles/one-week-in-with-the-iphone-6-an-average-joes-review – a vôbec nezachytáva iPhone X, ale starší model v rámci jeho testu.
 • stránky uvádzajú nezmysly, nelogické hlúposti. Vraj registráciou na neznámom pochybnom webe získate iPhone za euro. Zabudnú vám ale povedať, že tento rozsiahly podvod má obrovské medzinárodné rozmery. Rovnaký podvod totiž nájdete na množstve iných webov. V závere tohto článku prinášame prehľad rôznych jazykových verzií podvodných stránok sľubujúcich iPhone 8 alebo iPhone 7 alebo iPhone X za jediné euro, vo Švédsku za 5 Kr a podobne.
 • stránky obsahujú veľa textu v angličtine. Čo ak nerozumieme angličtine?
 • komentáre podobajúce sa na facebooku v závere článku sú taktiež podvodné, Obrázky sú nakradnuté z iných zdrojov, text je fingovaný. Reálne nejde o žiaden komentovací systém. Aby napísaný kód a nasadené falošné komentáre od falošných ľudí.
 • burzový index je výsmech
 • stránky sa snažia vyčítať mesto, odkiaľ ste, IP adresu a ďalšie údaje, aby z toho mohli urobiť pekný titulok zacielený priamo na Vás.
 • stránky sú tak narafičené, že ich nenájdete ani cez doménu, ani poddoménu. Musíte presne vedieť dlhé URL – adresu pritom nemôžete vedieť, naláka vás sem len reklama. V prípade, že by ste si radi niečo overili, neoveríte nič, pretože doménu aj pri správnom zapísaní prehliadač nespustí. Chce to presnú dlhú URL adresu, ktorú máte po kliknutí.
 • stránky nemajú obsah, žiadne skutočné prvky a čokoľvek, čo by sa malo dať nazvať webovým obsahom. Je tu len jeden podvodný článok.

2. stránky vás prinútia kliknúť a niekde sa zaregistrovať.

 • stránky, kam sa dostanete, neustále menia URL. Ani netušíte, kam idete.
 • pozor, uvádzame z dôvodu evidencie, nie z dôvodu nalákania do podvodu: https://cdng51.daystreaming(bodka)space/iphonex-sk/sk-d1-197/?gp=o1&tid=iphonex-sk/sk-d1-197/&fd=https://cp.setgonxa.com/t/clk?id=K

3. nakoniec skončíte na podvodných stránkach, pred ktorými sme už v minulosti varovali.

 • reálne je konečná na niektorom z portálov v zozname, ktorý v minulosti hlásal, že má niečo spoločné s Netflixom. Píšeme o tom priamo tu.
 • odporúčame nijakým psôsobom nedôverovať stránkam, ktoré kedykoľvek sľubujú iPhone za euro. Keďže iPhone je jedno z najžiadanejších hesiel a každý by chcel trendy vychytávku takmer zadarmo, je ľahké získať obede do podvodu.
 • stránky v našom zozname v hore uvedenom článku, sú aj v iných miestach evidované ako nebezpečné.
 • stránky získajú vaše údaje ku karte. V skutočnosti možno zaplatíte jedno euro, ale konečné stránky sú práve známe tým a na tento fakt aj upozorňujú zahraničné médiá, že si z vašej karty stiahnu neskôr ďalšie peniaze. Ak ste sa dostali do tejto pasce, odporúčame okamžite kontaktovať vydavateľa karty / banku a požiadať o zablokovanie karty, aby už neodišla žiadna iná suma. Členstvo, ktoré si zaplatíte svojou dôverčivosťou, vám za to nestojí. Okrem toho to nie lacné zaplatené “členstvo” vám neprináša absolútne nič prospešné a prínosné.

Prehľad ďalších podvodníkov, ktorí v iných krajinách používajú iné “médium” a iné mená k osobám na fotografiách, hoci ide o identický podvod na ľudí.
https://0limites(bodka)mx/como-obtener-un-iphone-x-por-solo-1-dollar/
https://iphonex10la.wordpress(bodka)com/2018/02/14/primera-entrada-del-blog/
http://www.hotnewfreeiphone7(bodka)com/FR-LTR-ADM/
https://worldnewsonline(bodka)co/
https://coxslot.wordpress(bodka)com/2018/04/17/how-to-get-iphone-8-for-1e/
http://lesmediaproductions(bodka)com/people-netherlands-get-new-iphone-8-1-e/

Tomáš Čiernik a podvod s iPhone

Slovenský je tu, kde je fúzatý neoholený mladík nazvaný Tomáš Čiernik z Bratislavy:
https://news716.smarter-money-business(bodka)com/sk-rt/sk-ip1-188/

Pred podvodnou stránkou, s ktorou sa stretnete v cieli, a jej jednaním varuje napríklad aj: https://www.onlinethreatalerts.com/article/2017/2/21/beware-of-www-spotzplay-com-it-is-a-fraudulent-website/

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
1
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  1 Comment

  1. chcel by som iphone X

  Komentáre sú ukončené