Spam

Spam z FXmarketing.sk, vraj ponuka práce a ono to spam na oblbovák

Ohodnoťte článok

Dnes nám dorazil do ešte nezneužitej schránky spam z adresy admin@fxmarketing.sk, ktorý síce pochádza z nefungujúcej domény, no snaží sa ľudí nalákať na údajne zárobkový systém, ktorý majú na Slovensku aj v Čechách už pritom plné zuby určití spamopm poškodení ľudia. Tento email pomocou konkrétneho referal kódu navádza ľudí na zapojenie sa do systému, ktorý prináša pasívny príjem – v skutočnosti prináša príjem spammerovi, ktorý spamovaním získava neurčitý kredit, zisk z toho, že sa do systému zapojíte vy cez neho. Spam na tento systém sa rozširuje viac a viac. Ide pritom o ďalší zo systémov, kde neviete čo budete robiť, kde budete pracovať, ale máte isté že budete mať horibilné zisky za minimum úsilia. Podobných oblbovákov máme schránku plnú denne.

Spam z adresy: admin@fxmarketing.sk a s textom:

Ponuka práce
Získajte možnosť si privyrobiť pomocou pasívneho príjmu. Isto ste o tom počuly.
Teraz máte možnosť zlepšiť Vašu finančnú situáciu. Informujte sa kliknutím na nižšie uvedený link.
Tam je pre Vás pripravené video kde sa dozviete koľko by ste si mohli privyrobiť a čo budete robiť.

Video tu: kliknite na video.    …..ysystem.cz/sms1/vUtGXj   – neuvádzame úplný link

Nemusíte sa obávať že to nezvládnete alebo niečo podobné.

Je to nový systém na SK a CZ. Vo videu dostanete všetky informácie a od 30 až 60 dní už
môžete vidieť výsledky. Stačí keď budete robiť čo Vám budeme radiť čiže budete len po nás opakovať.

Video tu: kliknite na video.

Ponuka práce FX marketing

Problém
Email máme zálohovaný a ako v poslednom čase viacero podobných, ani tu sa nedozvedáme dôvod prijatia spamu, zdroj získania adresy, nemáme možnosť sa odhlásiť, alebo kontaktovať mimo odpoveď na tento email samotný. Vzhľadom na tieto skutočnosti vec považujeme za podvodný email. Email smeruje na celkom inú doménu, doména FXmarketing.sk sa ukrýva a zároveň neobsahuje nič, kde je možné sa odvolať na zneužitie osobných údajov na nevyžiadanú poštu a navádzanie na zapojenie sa do pochybného systému. Radi budeme vo veci konať, preto nám prosím oznámte, pokiaľ vám prichádza táto pošta opakovane.

Riešenie
V prípade, ak vám email dorazí opakovane, obráťte sa na Úrad pre ochranu osobných údajov. Vzhľadom na obavy z možného zneužitia a pre navádzanie na vstup do pochybného pyramídového systému, ktorý nemá ani právne akceptovateľné prístupné obchodné podmienky, či kontakt, neodporúčame sa vecou zaoberasť. Na základe udalostí posledných dní, kedy sa na webe objavuje aj niekoľko ďalších podvodných ponúk na prácu z domu odporúčame filtrovať pojmy:
“nabídka práce, práca z domu, práca cez internet, práce přes internet, práce z domu”

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Spam

    Komentáre sú ukončené