ScamSpam

Spam z britského letiska Heathrow Airport: Vraj našli kufrík s peniazmi

Spam z britského letiska Heathrow Airport: Vraj našli kufrík s peniazmi
4 (80%) 4 hlas[ov]

Snaha získať údaje a oklamať ľudí s rôznym druhom spamu už naberá naozaj absurdné obrátky. Momentálne do svojich schránok môžete získať spam, ktorý sa tvári, že ho poslali bezpečnostné zložky na letisku Heathrow v Londýne. Pani nám píše, že tam našli našli kufrík s väčším obnosom peňazí. Nuž a nejakým zázrakom môžeme tento obnos získať. Je však nutné poslať nejaké moje údaje. Vôbec ich pritom nehnevá, že spam poslali na moju adresu, ale chybný tvar, ktorá sa prešmykla cez emailový kôš len náhodou. (zabudnime na možné bezpečnostné postupy, dokazovanie vlastníctva a nárokov, dokazovanie, že vôbec niekedy  sme boli v Londýne, ktoré by z logického hľadiska mali byť súčasťou nárokovania peňazí…)

Pozor:

Ak ste odoslali osobné údaje na podobné emaily, môžu byť predmetom ďalšieho obchodovania, alebo zneužitia. V prípade, ak si tieto služby od vás žiadajú peniaze – úhradu poplatkov spojených s prevodom peňazí na váš účet, ide samozrejme o klamstvo, no samotná úhrada týchto údajných poplatkov je v skutočnosti jediná transakcia. Ak ich uhradíte, neuvidíte viac ani tieto “poplatky” a ani údajné peniaze z letiska.

Heathrow International Airport
Airport Security Intelligence Field Unit

I am Agent Edwina Holden from the Airport Security Intelligence Field Unit of Heathrow London, we intercepted one consignment box, the box was scanned but found out that it contained large sum of money and also one backup documents which bears your name as the Beneficiary/Receiver of the money, Investigation carried out on the diplomat that accompanied the box into the UK, claimed that he was to deliver the fund to your residence as overdue payment owed to you by the Government of Ghana.

Our previous cooperation with the Interpol has brought to our knowledge hard facts that some officials in Ghana are using legal means to claim foreign beneficiary funds without the knowledge of the original fund beneficiaries and diverting away foreigners long overdue payments.

Meanwhile, we have the scan report for the consignment and because of the huge amount involved cannot allow passage of the funds until we conclude investigations, this involves getting feedback from you with reconfirmation of the following receiver details to match with official records.

Your Full Name:
Current Delivery Address:
Direct Telephone Number:

Once we receive the above information we can confirm our facts and send you the scan report for the cargo, the Certificate of Seizure retrieving the consignment from the diplomat and also more information on proper channels to receive your funds.
To save us from misuse of official time and resources kindly delete this email and DO NOT REPLY if you are not aware of or not the owner of the funds in questions.

Respectfully Yours
Agent Edwina Holden

Letisko Heathrow spam

inzercia:

Podvod? Jednoznačne!

Ide jednoznačne o podvod. Email bol odoslaný na nespočetne veľké množstvo emailových adries naslepo. Určite netreba na nič podobné odpisovať. Podpísaná osoba na emailovej správe existovať môže, no celý tento email je zlý vtip z niekoľkých vážnych dôvodov a reálne je na ňom jedine to, že je v angličtine.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Scam

    Komentáre sú ukončené