Spam

Spam novej generácie? Nie jeden, ale rovno desať emailov a rovnakých

Ohodnoťte článok

Zdala sa vám miera spamu v posledných mesiacoch neúnosná? Pripravte sa na spam novej generácie. Na inováciu nie je nutné využívať žiadne extrémne systémy. Spamujúca obec totiž pochopila, že ak pošle jeden email, zväčša skončí v emaile. Ak však pošle emailov viac a naraz rovnakých, už zapôsobí psychologický efekt a adresát do jedného z desiatich emailov nazrie, či je naozaj rovnaký.

Prečo neotvárať spamy?

Spam sa môže javiť ako zbytočná správa, či neškodné znenie nejakého textu. Každé otvorenie takéhoto spamu ale môže priniesť poznatok o tom, že schránka existuje, je živá a emaily niekto otvára. To môže viesť k oveľa horšej hrozbe neskôr, ktorá bude počítať s tým, že schránka je skutočná a funguje. Pixel, ktorý je v emailových správach z neznámych zdrojov často ukrytý, po otvorení odošle informáciu a odosielateľ tak vie, že tento email má svojho používateľa.

Zvedavosť robí divy. Sledovací pixel ale nie je podmienkou, skôr je vecou lepších spamovacích stratégií.  Nová taktika spamu je pomerne jednoduchá, síce ešte dotieravejšia. Hlavne viac účinná, pokiaľ má spam priniesť aj zisk, návštevy a podobne. Email vám príde viac krát a rýchlo za sebou. Upúta vizuálne pozornosť, vyvolá otázniky, aj zvedavosť. Rozdiel môže tvoriť aj jedna minúta, no zväčša ide o malé oneskorenie. Vyzerá to potom v schránke aj takto.

Opakujúci sa spam novej generácie

inzercia:

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Spam

    Komentáre sú ukončené