Internetové podvody

Pozor: Prolesan Pure, Akinori Tanaka, Zuzana Nešťastná a šmejdy

Pozor: Prolesan Pure, Akinori Tanaka, Zuzana Nešťastná a šmejdy
5 (100%) 1 hlas[ov]

Prolesan Pure je zázrak na chudnutie, vďaka ktorému sa dá chudnúť údajne aj bez diéty. Áno, jeden z tých zázrakov, ktoré si dáte do jedla, a za dva dni schudnete 43 kilogramov. Prípadne za dva týždne. Nemysliteľné sľuby podvodných stránok z podvodných textov, od neexistujúcich ľudí z neexistujúcich falošných magazínov sú pomerne časté. Aj toto je jeden z tých prípadov. Ukryté na doméne sevenminty.com ako blog s logom „Skutočný život ženy“ hoci taký blog neexistuje. Všetko má identickú ruskú podobu na inom podvodnom webe na doméne „temperest.store“, kde podvodníci propagujú rovnaký výrobok s iným nápisom Keto Eat&Fit šmejd prolesan Pure Tanaka a pani nešťastná

inzercia:

Zuzana Nešťastná a jej životný príbeh s Prolesan Pure

Na stránke sa objavuje Zuzana Nešťastná, ktorá bola nešťastná pre svoju obéznu postavu. Ale potom schudla vďaka Prolesan Pure a teraz hovorí svoj životný príbeh ostatným ženám. Prihovára sa však podvodník s podvodným textom s vymyslenou postavou a fotografiami. Tie síce zachytávajú ženu a jej chudnutie, ale na snímkach je niekto iný. Žena z Ruska, ktorá schudla poctivou drinou, nie šmejdami, ktoré sľubujú zázraky bez obiet, diét a pohybu. Stránky sú mimoriadne odvážne, pretože okrem vymysleného príbehu a ľudí, si zobrali fotografiu z fotobanky a nasadili namiesto ženy z nej tú svoju. Vyzerá to asi takto:

šmejd prolesan Pure Tanaka a pani nešťastná

Aj jedna z ďalších snímkov, tá svadobná, je nehoráznou odfláknutou retušou. To, že ide o retuš, samozrejme bežne človek nevidí a tí skúsení si neodpustia poznámku “že je to nad slnko jasné”. Nie každému.

Akinori Tanaka ako japonský vedec a vynálezca

Na kúpnej stránke sa nachádza opäť nový príbeh o nejakom japonskom vedcovi. Japonský vedec Akinori Tanaka je vymyslený a samozrejme neexistuje Snímku mladého Japonca získali nevedno odkiaľ, no nejde nakoniec o vedca. Hoci hľadanie v japonských stránkach a v japonskom priestore je ťažké, nie je nemožné. Vedec s týmto menom a tvárou neexistuje.

šmejd prolesan Pure Tanaka a pani nešťastná

Okrem toho rovnakú tvár a príbeh podvodníci používajú aj v nemeckej verzii rovnakej podvodnej stránky predávajúce to isté, len s nápismi Litofalan NIXAGRIM 30 capsulí, váha 14,3 gramov s akýmsi bonusom VILOVAL SOLUTIONS NUTISLIC. Rovnaké falošné sľuby. (spomínaná šmejdová stránka: https://notifyme24h.com/41/nixagrim-m-sakura-free/gps/?req-id=bXexOJpD)

Dávajte si pozor. Nič z toho zrejme neexistuje, nefunguje a už vôbec nie je bezpečné. Komentáre sú falošné, všeobecné obchodné podmienky sú z hľadiska zákonov nemysliteľné a predsa tu prebieha predaj zázraku, bez akejkoľvek záruky, že aspoň predaj je skutočný, ak už žiadne sľuby, výsledky a pozadie nie je.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
3
Šťastný
2
Milujem to
1
Nie som si istý
1
Hlúposť
2
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Internetové podvody

    Zanechajte komentár k článku

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *