Internetové podvody

Pozor na podvodné dermidoma.eu, OnycoStop a lekára Andrewa Michaela

Pozor na podvodné dermidoma.eu, OnycoStop a lekára Andrewa Michaela
4.5 (90%) 2 hlas[ov]

Nič viac, len ďalší podvodný web s falošnou lekárkou, falošnými zákazníkmi a falošnými informáciami o zázračnom účinku lieku na riešenie problémov nechtovej mykózy. Maskované stránky na doméne Dermidoma.eu na konkrétnom jedinom odkaze (LINK1) informujú na akomsi podivnom jednostránkovom zlepenci o príbehu pani Zuzany. Tá predstavuje svoje skúsenosti, respektíve skúsenosti jej manžela.

Podvod onycostop, falošní lekári a záchrancovia

inzercia:

Doslova totiž tvrdí:

 • Lekári vôbec nepomohli (nedôverujte zdravotníctvu)
 • Manžel trpel (a nikto mu nepomohol)
 • Zachránil ho až zázrak menom OnycoStop.

Začína to dehonestáciou profesionálnej medicíny a tvrdenie, že si musela pomôcť výrobkom. Preto čítate informácie o zázračných účinkoch špeciálneho krému, ktorý má však stále nejasný pôvod, nejasné zloženie, alergény, netušíte o ňom absolútne nič. Ba čo horšie, o výrobku nenájdete žiadne oficiálne informácie. Celá stránka je doplnená o fotografie nôh a prstov na nohách, ktoré posťahovali zo starších stránok z internetu a nepatria jednému človeku. Ani jediná snímka nepatrí pani Zuzane. Možno preto, že ani pani Zuzana z Trenčína nie je kým tvrdí… neexistuje. V skutočnosti je fotografia stiahnutá z účtu Marie Vlachou (LINK2).

Pozor na tieto zásadné pochybenia:

 • Web s nadpisom a logom DOMÁCA LEKÁRNIČKA je falošný.
 • Žiadne pravdivé údaje, žiadna skutočnosť
 • Vymyslená pani Zuzana z Trenčína, aj celý jej príbeh
 • Nakradnuté snímky z iných miest
 • Neznámy prípravok OnycoStop
 • Falošné komentáre pod článkom, ktoré podľa kódu nie sú komentáre, ale ručne nasadený text
 • Žiadne reálne prvky

Predajné stránky a odkliky na OnycoStop

Skúsite kamkoľvek kliknúť, vždy sadostanete na konkrétny odkaz venovaný „oficiálnemu obchodu“. Vlastne sa už ani veľmi nečudujeme, že oficiálny obchod je presne tá istá doména, len iná ukrytá podstránka. (LINK3) mimochodom identická so stránkou (LINK4)

Podvod onycostop, falošní lekári a záchrancovia

Podvodné informácie na tejto stránke sú len vyvrcholením. Obchodné podmienky sú výsmech. Sídlo v USA? Ktoré stránky celkom dole uvádzajú, nám v prípade zneužitia dôvery veľmi nepomôžu. Zavádzajúce prvky na tomto webe sú všade. Hneď hore je dokonca odpočítavanie. Akoby vám dávali ultimátum, že sa musíte rozhodnúť, inak nič nedostanete. Hneď ako dosiahnete odpočet na nulu, si môžete stránku obnoviť v inom prehliadači a počítadlo znova začína od začiatku. Psychologický nátlak má mať za cieľ neuvážený nákup.

Podvod onycostop, falošní lekári a záchrancovia

Ak náhodou dostanete chuť na návrat na údajný blog a článok pani Zuzany, čaká vás prekvapenie. Otvorí sa iná stránka, ako predtým. Už uvádza odbornejší ráz informácií. Objavuje sa Dr. Andrew Michael. Presne tento lekár má byť garanciou účinkov a odbornosti. Dr. Andrew Michael neexistuje. Podvodníci si ho vytvorili pomocou fotografie z Izraela (LINK5). Ba dokonca ho v niektorých krajinách aj premenovali. Definitívne teda upozorňujeme a to, že na stránkach, ktoré ponúkajú predražený šmejd OnycoStop neexistuje žiadna pravdivá informácia, pravdivý zdroj, osoba, lekár, odborník, zákazník, tvrdenie, komentár a ani len slovné spojenie.

Podvod onycostop, falošní lekári a záchrancovia

V Portugalsku mu pre istotu ubrali pár rokov a nasadili fotografiu z fotobanky Shutterstock.

ODKAZY:

LINK1: https://dermidoma.eu/osp2001T-2198371298371-b100d/?utm_source=taboola&utm_medium=referral&tblci=GiBBFq5-u5tQtdYvERA3dpNT5v_QVIvUqf1OOizgsf6UHyD8-U0#tblciGiBBFq5-u5tQtdYvERA3dpNT5v_QVIvUqf1OOizgsf6UHyD8-U0

LINK2: https://twitter.com/mariavlachou_pt?lang=da

LINK3: https://dermidoma.eu/osp2001T-2198371298371-b100d/c/index.html

LINK4: http://www.fungushelpblog.com/SK_Health_Service_2c/

LINK5: https://hospitals.clalit.co.il/carmel/he/News-Articles/Pages/Goldik_Zeev.aspx

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
5
Šťastný
2
Milujem to
2
Nie som si istý
1
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  Zanechajte komentár k článku

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *