Zvrátené zneužitie vážne chorého chlapca FB stránkou Kahy

Ohodnoťte článok

Pamätáte si ešte falošné stránky Vila Rozborila, zdieľanie, ktoré malo zachrániť popálené dievčatko (v skutočnosti 8 rokov staré fotografie), dorezaného chlapca údajne týraného otcom (v skutočnosti fotky po útoku psa) a viacero ďalších odporných podvodných pokusov Facebook stránok o vyvolanie zdieľania? Za odporný nechutný zvrátený podvodný marketing považujeme to, keď slovenské a české stránky kradnú obsah na internete, vymýšľajú fingovaný príbeh a žiadajú od ľudí lajkovanie a zdieľanie.

Hoax a zdieľanie chorého chlapca

Nikdy žiadne lajkovanie a zdieľanie netvorí čiastky a Facebook nikdy nepodporuje nič podobné. Existujú dokonca kampane a hnutia ľudí, ktorí upozorňujú na podvodné jednanie rôznych pochybných kreténov na internete, podobne ako v prípade slovenských a českých stránok, kde však nikto nikoho neupozorňuje. Slováci a Česi vo veľkom dôverujú tomu, že lajkom a klikaním niekoho zachránia. My sme potom terčom útoku, že podkopávame snahy pomáhať. K tomu sa viac nebudeme vyjadrovať, vynakladáme veľké úsilie na upozorňovanie pred podvodníkmi a hlúposťami, no neustále sme terčom útokov, vyhrážok a nepochopenia aj zo strany vinníkov a aj zo strany tých, čo naleteli a cítia sa dotknutí.

Príspevok uvádza tento text. Podvodné sprostosti sme dali hrubým písmom.

Vím, že by to sem patřit nemělo, ale tohle mě vážně dostalo a rád bych tomuto chlapečkovi pomohl. Facebook za každé sdílení a like – emotikon věnuje 2 dolary Jonatánovi, který trpí od dětství zákeřnou nemocní a to rakovinou. Nebuďte sobecký a zkuste Váš zbytečný čas na internetu, využít nějakou pomocí.

Stránky KAHY – https://www.facebook.com/kahypage/videos/1015841098490365/?pnref=story.unseen-section uvádzajú šialené drísty o tom, že Jonatán trpí rakovinou a môžete mu pomôcť zdieľaním a lajkovaním práve tohto konkrétneho videa. Jediný, kto na tom v skutočnosti zarába je podivná pochybná stránka Kahy, vďaka čomu vy sami podporujete a zvyšujete jej viralitu a nakoniec jej zisk. Takto sa priatelia zarába.

Video je kradnuté z týchto stránok a asi nikomu by nenapadlo, že nejaké zvrátené nechutné hovado ukradne práve takýto materiál, aby na tom zarobil. 

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.