Internetové podvody

Mudr. Elena Mišíková neexistuje, zneužili britskú moderátorku Ruth Langsford

Mudr. Elena Mišíková neexistuje, zneužili britskú moderátorku Ruth Langsford
5 (100%) 1 hlas[ov]

Podvodníci na falošných stránkach predávajúcich prípravok na omladenie pleti Hydroface používajú momentálne meno lekárky Eleny Mišíkovej. Jej tvrdenia o účinkoch tohto krému majú byť zárukou a akousi garanciou účinkov a pravosti tvrdení na týchto stránkach. problém však je, že mnoho neidentifikovateľných podvodných stránok, ktoré predávajú tento, prípadne iný prípravok na pleť, v skutočnosti len používajú množstvo pokradnutého obsahu z internetu. Mimo iných aj fotografie britskej moderátorky menom Ruth Langsford.

lekár Elena Mišíková neexistuje,

inzercia:

 

S úplnou samozrejmosťou nám podvodníci na podvodných stránkach, ktoré sú kópiou iných ruských podvodných stránok, prezentujú odborníčku na pokožku a pleť, pričom osoba neexistuje a ani meno takejto lekárky v Európe nenájdete.

Zneužitá Elena Mišíková, teda pardón, Ruth Langsford

Pekná tvár staršej ženy sa určite využije ľahko. Keďže ju v Rusku nepoznajú a na Slovensku tiež nie, je ľahké ju zneužiť a uviesť pod iným menom. Lekárka Elena Mišíková teda neexistuje. Krém Hydroface, ktorý má údajne nahradiť botoxové injekcie, no neviete nič o jeho zložení, výrobcovi a ani neviete nič o predajcovi. Zarážajúce je, že podvodné stránky, ktoré sa snažia vyzerať ako magazín, uvádzajú, že sa dá kúpiť na oficiálnej stránke výrobcu. Keď však kliknete, zistíte, že sa dostanete na rovnakú stránku, na ktorej už ste, čiže stránka falošného magazínu a stránka oficiálneho výrobcu je stále tá istá.

Ruth však nie je obeťou len našich stránok, ale hlavne tých oveľa viditeľnejších. Napríklad v Poľsku, Grécku, či Taliansku:

 • Poľské stránky uvádzajú meno Dr. Susan Miller: https://www.topskincare-tips.com/1092076.html
 • Talianske stránky uvádzajú Dr. ssa Mary Price: http://www.alwaysattractive.com/1084877.html
 • Grécke stránky uvádzajú opäť nejaké iné meno: https://www.topskincare-tips.com/1085713.html
 • Slovinci používajú rovnaké meno ako Poliaci: https://www.topskincare-tips.com/1091257.html
 • Portugalci sú na tom tiež rovnako tak so Susan Miller:  https://www.topskincare-tips.com/1089508.html

* Prípravku Hydroface sa venujeme aj v tomto článku.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  Komentáre sú ukončené