Internetové podvody

Pozor na falošný obsah na stránke mojpreskumanie.com

Pozor na falošný obsah na stránke mojpreskumanie.com
5 (100%) 1 hlas[ov]

Upozorňujeme na stránky na adrese mojpreskumanie.com. Na prvý pohľad vyzerajú sľubne. Máte z nich pocit, že si dal niekto námahu a reálne testuje rôzne výrobky na internete. Nájdete tam tak rozbalené výrobky na fotografách a ich hodnotenia. Ak však reálne články čítate, zistíte, že nejd eo recenzie. Ide o popísané hlúposti o tom, aký je výrobok super, reálne ide o povyťahované myšlieky a drísty z iných podvodných stránok. Z každého článku vedie odkaz na zakúpenie prípravku na údajných oficiálnych stránkach.

moje preskumanie

inzercia:

Klamstvá o dostupnosti v lekárni neberte vážne

Články zavádzajú a uvádzajú neustále informácie o dostupnosti v lekárňach. Máme však veľmi blízko k farmaceutom jednej z najznámejších sietí lekární. Ani o jedinom prípravku v rámci tu uvedených názvov a balení nikdy nepočuli. Na Slovensku sa v žiadnej lekárni nemohol objaviť niektorý z týchto výrobkov. Jedine ak by sa nejakým zázrakom dostal do distribučnej siete či na priamo do nejakej malej lekárne lokálne. Stránky sú priveľmi lacné, strohí, bez kvality technickej aj grafickej. Logo tvorí slovenská vlajka s nechutnou grafickou úpravou. Obsah pripomína dielo pologramotného blogera. Slovná štylizácia je niekedy nečitateľná a mení význam vety, alebo ho celkom stráca.

Brutálny amaterizmus

Písali sme o chybách a gramatike. Lenže kto normálny zavesí na webe snímky polepené vodoznakom inej domény? Dozviete sa o stránke – esopini.com a tá, čuduj sa svete, je úplná kópia tej slovenskej. Len v španielčine. Samotné slovenské stránky tak prezrádzajú, že sú len prekladom, či falzifikátom. Rovnaký systém, štýl, nevzhľadné logo a grafická úprava. Žiaden správca, prevádzkovateľ, reálny kontakt. Len drísty a hlúposti.

Nakoniec je divná aj doména. “moje preskúmanie” v slovenčine znie dosť podivne. Vzhľadom na znalosť polštiny to skôr pripomína dielo Poliaka, ktorý mohol mať pocit blízkosti a možnosti použiť takéto spojenie vzhľadom na svoj jazyk. žiaľ, nikto mu nepovedal, že sa mýli. Google stránku dobre indexuje. Ak teda plánujete nákup nejakého vrobku a dostali ste sa sem, zrejme máte dostať pocit, že naozaj funguje a nemáte sa báť. Avšak bojte sa. Celá táto stránka je cielene fingovaná, aby vás dotlačila do pasce. Podobných stránok je mnoho. Hrajú sa na portály s recenziami a robia to isté. Ľudí ženú do pasce. A aby sme nezabudli, stránka reálne propaguje prípravky a látky, ktorým sa už venujeme ako obzvlášť podvodným alebo nebezpečným.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Internetové podvody

    Komentáre sú ukončené