BezpečnosťInternetové podvodySpam

Falošný email z falošnej Slovenskej sporiteľne o rušení SMS správ

Ohodnoťte článok

Dnes mohol prekvapiť niektorých majiteľov emailových schránok na rôznych koncovkách email s odosielateľom uvádzaným ako „Slovenská sporiteľňa“ a predmetom “ SMS kódy už čoskoro skončia“. Dokonca sme naozaj mali najskôr pocit, že sa reálne dejú nejaké zmeny a SMS sa v službe GEORGE rušia. Problém sme si však všimli na adrese prijímateľa. Nemá nič spoločné so Slovenskou sporiteľnou a podvodník email posiela neadresne komukoľvek. Jeho obsah síce vyzerá zaujímavo, až dôveryhodne, dokonca sa logo zobrazuje bez chýba a gramatických šialeností.

Slovenská sporiteľna, vraj rušia SMS správy, pishing

inzercia:

Tlačidlo, ktoré však ako jediný klikateľný prvok email obsahuje, už je o niečom celkom inom. Vedie na pishingovú podvodnú stránku, ktorá si od vás žiada meno a heslo – prístup do online bankovníctva GEORGE.Email je nevyžiadaným emailom – spamom a vo výsledkom pishingom, pokusom získať prihlasovacie údaje a okradnúť vás priamo cez bankové konto. Bez veľkého zdržiavania uvádzame aj príklad tejto správy. Nič podobné, čo by vás chcelo prinútiť kliknúť a prihlásiť sa, čo by viedlo inam ako na oficiálne stránky banky, nikdy neotvárajte a nepovažujte za skutočné emailové správy od banky.

Znenie podvodného emailu z falošnej „Slovenskej sporiteľne“

Vážený klient,

Od 21 september 2021 budeme postupne ukončovať používanie SMS kľúča na potvrdzovanie platieb v Georgeovi. Nemusíte čakať, kým vás na inštaláciu vyzveme.

Ale keď vám oznámime termín vypnutia SMS kľúča, prosím nenechávajte si aktiváciu na poslednú chvíľu.

Aktivujte si ho včas, aby ste mohli bez zbytočného zdržania pracovať so svojimi účtami.

Ak to nestihnete, nebudete vedieť potvrdzovať platby. Ale aj v tomto prípade vám stačí aktivovať mToken a fungujete.

Aktivovať

Zdravím vás,
Slovenská sporiteľňa

Falošný email smeruje nepochopiteľne cez AZET redirekt, externý link, akoby ho niekto nešťastne skopíroval z nejakého azeťáckeho emailu, alebo zámerne prehnal cez medzilink, smerujúc na doménu magnoliaclassics.co.uk/cgi, no i tá nakoniec presmeruje obeť na inú stránku – v našom prípade sme zaznamenali zakončenie redirektov na doméne novooo.com/slov/home/asg… . Samozrejme s falošnými formulármi na prihlásenie do bankingu GEORGE.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Bezpečnosť

    Zanechajte komentár k článku

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *