Internetové podvody

Bazoš nemá žiadnu platobnú bránu, podvodníci chcú vaše peniaze

Bazoš nemá žiadnu platobnú bránu, podvodníci chcú vaše peniaze
5 (100%) 5 hlas[ov]

Nedávno to bolo Bazar.sk, no veľmi rýchlo podvodníci prešli na Bazos.sk a udreli v plnej sile. Už sme sa tým nezaoberali, pretože na podvod sme už v súvislosti s nakupovaním cez inzerát upozorňovali, no stále je mnoho ľudí zo Slovenska, ktorí nečítajú upozornenia na samotnej stránke bazos.sk , ktorú podvodníci poškodzujú, ale nesledujú ani naše články, alebo neoverujú informácie cez vyhľadávač. Platí totiž nasledovných niekoľko vážnych upozornení:

 1. žiadna platobná brána alebo platobný systém serveru BAZOŠ.SK neexistuje
 2. Nikdy nevkladajte čísla z platobnej karty len tak hocikam. Slúžia vám len na platenie za služby a tovar online. Nie na prijímanie peňazí.
 3. Vyhýbajte sa komunikácii, ktorá je iná ako bežná komunikácia a tlačí vás do neznámych postupov. Presne to robia podvodníci, aby sa cítili ako ryba vo vode, kým vy ste celkom zmätení.
 4. Bazoš.sk je prvou obeťou podvodníka, jeho rozhranie a obsah je zneužívaný podvodníkmi, ktorých nemá mať portál ako pod kontrolou. V inzerátoch si všimnú číslo a kontaktujú budúce obete priamo. Oklamaná obeť je tou druhou obeťou. Bazoš.sk falošná brána na zaplatenie a príjem peňazí

Podrobnejšie o “platobnej bráne / platobnom systéme” samotného Bazoš.sk:

Administrátori sú zahltení otázkami a emailami od nespokojných ľudí. Nečudujeme sa. Na Bazos.sk doliezla háveď zo zahraničia, ktorá tvrdí, že má záujem o vami predávaný produkt, ale že cez nový platobný systém vopred uhradia. Je nemysliteľné, že tento trik skúšajú tak často, v takom veľkom objeme a hlavne s logikou “nového platobného systému”. Ak chcete dnes niečo predať na Bazos.sk, je veľmi pravdepodobné, že vás môže medzi skutočnými záujemcami osloviť aj podvodník. Žiadať bude chcieť kontakt cez mobilnú aplikáciu, kde sa ozve so záujmom, no zároveň uvedie, že platí vopred.

Bazoš.sk falošná brána na zaplatenie a príjem peňazí

inzercia:

foto: doména uvedená na snímke môže byť iná. Podvodníci používajú viacero domén. Nespoliehajte sa preto len na túto uvedenú. Upozornenie má všeobecný charakter. 

5x dôležité upozornenie, žiaden BAZOŠ platobný systém neexistuje

 1. POZOR: práve informácia, že platí vopred zbaví ľudí ostražitosti po prvý krát. Pretože platba vopred je predsa len platba s určitými zárukami. Lenže podvodník prichádza s niečím, čo nepoznáte.
 2. POZOR: pošle vám odkaz na akúsi novú službu portálu BAZOS.SK, ktorý vám pošle peniaze. Stačí doň zadať čísla karty. Nikdy nič také neexistovalo a ani nič také BAZOS.SK nezaviedol. Linky, ktoré vám záujemca pošle, sú pishingové – podvodný web sa len snaží vyzerať, že je skutočný.
 3. POZOR: tento falošný narafičený portál žiada čísla karty. Stokrát sme to už spomenuli, no zadaním čísla kariet dochádza iba ak ku platbe., nie príjmu peňazí. Na príjem peňazí slúži IBAN. Účet vám cez IBAN nikto “nehackne”, za to poskytnutím čísla z platobnej karty môžete hravo prísť o peniaze. O to viac, ak nečítate správy, ktoré chodia.
 4. POZOR: nezadávajte žiadne údaje do stránok, ktoré nie sú v nijakom vzťahu so skutočným prevádzkovateľom. Všimnite si konečne to vážne upozornenie na bazos.sk celkom hore v červenej farbe. Celý portál upozorňuje po vstupe na fakt, že vás môže niekto oslovovať, no ide o podvod.
 5. POZOR: Takto to nefunguje. Ak chcete peniaze, jednoducho chcete peniaze priamo. Nie cez systémy ako je tento. Používa logá Slovenskej pošty, platobných kariet, príšernú slovenčinu, nepochopiteľné slovné spojenia a veselo sa vydávajú za pravých záujemcov a akýsi platobný systém. Skrátka žiaden platobný systém, alebo BAZOŠ platobná brána neexistuje. Ak vám niekto niečo tvrdí iné, chce vaše peniaze… alebo len zbytočne púta pozornosť.

 

Zdroj foto:

Fotografie v tomto článku sme si dovolil použiť tie posledné, ktoré ste nám zaslali ako ukážku podvodu. Ďakujeme za podnety, ktoré neustále prichádzajú. Proti tomuto páchateľovi však nemožno bojovať inak ako osvetou.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
2
Šťastný
2
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  2 Comments

  1. Dnes sa mi podarilo uspesne naletiet na Bazos.sk
   Cislo, cez ktore sa prihlasil “zaujemca” o tovar +40 734 530 554.
   Upozornenie, o ktorom pisete sa objavi aj ked sa prihlasite na Bazos.sk z mobilu?

  2. Dnes ma chceli nachytať na bozoši jednánsa o phishing kupujúci chce vymámiť číslo karty prostredníctvom falošnej GLS stránky že zaplatí prevodom tovar vopred pozor PODVOD! nevydávajte pri príjmaní peňazí číslo kreditnej karty na to slúži IBAN

  Zanechajte komentár k článku

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *