Internetové podvody

Úrad verejného zdravotníctva si všimol kozmetiku Perle Bleue

Ohodnoťte článok

Za prelomové zistenie považujeme aktuálnu novinku, ktorú vydal slovenský Úrad verejného zdravotníctva. Hlavný hygienik Slovenskej republiky v jednej zo správ z dneška upozorňuje verejnosť a následne správu preberajú ostatné médiá. Varuje pre dnebezpečnou kozmetikou s podozrivým internetovým predajom značky Perle Bleue. Táto kozmetika je nám pritom veľmi dobre známa.

  • Pozrite si všetky články, ktoré sme venovali Perle Bleue

Problém, ktorý bol doteraz neviditeľný, prečo?

Na problém sme upozorňovali od roku 2016. Mali sme prípady poškodených ľudí. Bezúspešne podávali trestné oznámenia pre podvod. Podvod je identický s mnohými inými, na ktoré upozorňujeme celé roky. Ak sme náhodou kontaktovali iné médiá, nikdy ich problémy ľudí nezaujímali. Jedine TV Markíza po veľmi dlhej dobe aktívne bojuje a upozorňuje na šmejdov prostredníctvom relácie REFLEX alebo v hlavnom večernom spravodajstve. Jediní, ktorí nás berú vážne, sú študenti pracujúci na diplomových prácach potrebujúci vyjadrenia odborníkov. Ďalší, kto nás berie vážne, sú poškodené obete podvodov. Kozmetika Perle Bleue bola zásadným problémom počas rokov 2016 až 2017. Dnes zostali len zvyšky stránok a malá marketingová aktivita v online priestore. Až teraz sa konečne objavuje vyjadrenie kontrolného úradu. Síce neskoro, ale predsa.

Úrady aj médiá sa boja. Neinformujú o mnohých podvodníkoch len preto, že sa neorientujú v problematike, nemajú záruku, že nepoškodia skutočnú firmu. Nezaujíma ich veľmi niekoľko faktov ako falošní lekári a ľudia. Stojí nás veľa úsilia presvedčiť myšlienkové pochody podvedených, aby pochopili, že sa stali obeťou skutočného podvodníka. Ešte viac úsilia upozorniť verejnosť na tieto problémy. Kompetentné miesta a hlasné médiá ale problém prehliadajú ako nezaujímavý, alebo ako neistú pôdu pod nohami.

Vyjadrujeme naozaj radosť z toho, že si aj kompetentné orgány všimli jeden z podvodov. Budeme radi, ak siahnu po ďalšíc od presne rovnakého autora s rovnakými stránkami aj s rovnakými odborníkmi, technológiou, postupom a upozornia tak aj na všetky ostatné prípravky, falošných lekárov a mnoho iného. Nepochybne však nastáva prelom. Ak sa významné úradné miesto uzmieňuje o týchto podvodoch v negatívnom svetle, je to úspech. Nečakaný, no veľký.

Ukážka falošných reklám z podvodných stránok, ktoré dnes už vo veľkej miere vôbec nefungujú:

Perle Bleue

inzercia:
Fake Perle Bleue alebo Matrixyl Fake Perle Bleue alebo Matrixyl

Oficiálne vyjadrenie neuvádza, že všetci odborníci, zákazníci, komentáre a rôzne mená sú vymyslené len za účelom presvedčenia k nákupu v skutočnosti bezcenných a nie tak účinných prípravkov.

Pozrite si znenie oficiálneho vyjadrenia úradu: http://www.uvzsr.sk

 

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Internetové podvody

    Komentáre sú ukončené