Internetové podvodySpam

Úbohý “nenápadný” spam na erotickú zoznamku a Sofie Dolanská

Ohodnoťte článok

Debilita. Opäť sa nám hodí trefné slovo pre spam, ktorý nám dorazil teraz. Podotýkam, že na email, ktorý bol použitý jediný raz v inzercii a v skutočnosti nikdy neexistoval. Práve tam mi píše údajne slečna Sofia, ktorá má byť zo Slovenska, hoci sa podpisuje “Sofie” v českom tvare. Táto slečna sa v podpise volá Sofie Dolanská, no email prichádza z mena Sofia Dolandská v tvare sofia.dolandska@yahoo.com. Chytrák odosielateľ si nedal ani len záležať na pozornosti mena a už vôbec nie priezviska. Dopletenec týmto “originálnym” spôsobom propaguje erotickú zoznamku. Pozrite sa akým sprostým úbohým spamom sa snaží nalákať na návštevu a prijímateľa emailu oklamať, že ide o naozajstný záujem.

Seznamka eroticka

inzercia:

Text v textovej podobe:
Ahoj,
jsem Sofie a do ČR jsem se přestěhovala teprve před rokem ze Slovenska, kde jsem s rodiči žila. Hledám tu nový vztah, protože přítel se na mě po mém odjezdu vykašlal, i když jsem za ním každý víkend jezdila.
Ráda bych si s tebou napsala pár písmenek a třeba se líp poznáme a uvidíme.

Stačí, když se zaregistruješ tady na seznamce, a já ti co nejdřív napíšu, ju?

Moc se těším, pa, Sof.

Kde je pravda?
Táto erotická zoznamka ako jedna z nieoľkých podobných služieb len využívajú starú dobrú metódu klamlivého podvodného emailu s textom, ktorý môže mať úspech u niekoho iného. Snaží sa vyzerať ako osobná správa, je poslaný z menovitého emailu a využíva vymyslené meno. Celý spam je pritom len reklama na zoznamku, ku ktorej by ste sa za iných okolností nikdy nedostali a dostať ani nechceli. Odkaz na túto službu propagovanú podvodom nebudeme uvádzať z dôvodu, že v tomto prípade nebudeme propagovať pokusy podvodníka.

V žiadnom prípade neverte podobným pokusom. Dnešné uvedenie tohto prípadu je skôr na výstrahu. Amaterizmus a zhovadilosť v okázalej nešikovnosti a nepozornosti, zároveň naivita, že je prijímateľ emailu na toľko sprostý, že tomuto uverí, nás doslova šokuje.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Internetové podvody

    Komentáre sú ukončené