Internetové podvodySociálne siete

Podvodné Maj krajšie Vianoce sa zmenilo na Prajem si krásne Vianoce

Ohodnoťte článok

Podvodné stránky na Facebooku, ktoré ešte včera vystupovali pod menom Maj krajšie Vianoce a prezentovali falošné súťaže o zakrivenú TV sa dnes prezentujú pod novým názvom. Zmenili azda všetko, len aby sa vyhli spojeniu s podvodmi, ktoré skúšajú na ľudí. Dnes sa zobrazujú ako Prajem si krásne Vianoce. Pokračujú súťaže a hoci zmitzla súťaž na zakrivenú televíziu Samsung, objavuje sa tam výrazná súťaž o Tablet. Dokonca ľudí opakovane vyzývajú, aby pozývali svojich známych.

prajeme si krásne Vianoce

inzercia:

Ako ovečky ľudia poslúchajú a vo veľkom zdieľajú príspevok na svojich nástenkách aj po desiatkach. Vzniká tak šialená forma virality, ktorá sa neprehliadnuteľne šíri internetom, medzi ľuďmi a bez akýchkoľvek obmedzení v konečnom dôsledku vytvára obrovský prísun čísiel pre podvodné stránky.
Stránky teraz vystupujú pod názvom:  https://www.facebook.com/prajemsikrasnevianoce/ (neodporúčame návštevu)

Pozor:

 • názov bude meniť pokojne donekonečna, ale notifikácie migrujú spolu s názvom
 • premenovaním jednej podvodnej stránky pod iný názov sa nezmaže to, čo bolo spísané včera.
 • zdieľaním tohto falošného príspevku vyzerá každá obeť voči ostatným priateľom ako priveľmi dôverčivá.
 • upozornite priateľov, že nejde o reálnu súťaž. Že sa neustále zodpovedná osoba maskuje a snaží skryť neznamená, že sa mu to aj darí.
 • vytvorenie takejto podvodnej súťažwe trvá približne 30 minút. Následný zisk je nepredstaviteľný. Pred masovosťou týchto podvodov nás chráni len svedomie ľudí, ktorí by inak na to mali odvahu. Pred týmto špekulantom nás neochránilo svedomie, ktoré mu chýba.
 • reálne nemá v rukách nič, čo má záujem venovať niekomu v tejto skupine. Nafingovať sa dá čokoľvek.
 • že podvodníci zmenili názov stránok svedčí aj kresba na fotografii s krabicou akéhosi ASUS ZenPad 8.0, ktorú našiel autor stránky doma a nemá záujem sa o tablet podeliť. Je tam jasne napísaný starý názov stránok, ktorý teraz voči názvu stránky vyzerá ako chaotický pokus o niečo.
 • Súťaž, ktorá má podmienku zdieľanie, je vždy pochybná záležitosť. Pokiaľ neviete nič o pôvode a reálnom sponzorovi takejto sceny, nikdy nejde o skutočnú súťaž. Nikdy!
inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  Komentáre sú ukončené