Pozor na podvod v bielení zubov s DENTA BLANIC a prof. Adam Jankaj

Pozor na podvod v bielení zubov s DENTA BLANIC a prof. Adam Jankaj
4 (80%) 1 hlas[ov]

Upozorňujeme pred ďalším podvodom, tentoraz pred látkou s názvom DENTA BLANIC a vedcom, profesorom Adamom Jankajom. Adam Jankaj neexistuje, podobne, ako neexistuje ani Jana Danielová (44 rokov) z Popradu. Obaja sú modelmi z fotobanky Shutterstock, ani jeden nežije na Slovensku, a kým údajný vedec nie je a nikdy nebol vedcom, ani pani nevyskúšala žiaden DENTA BLANIC. Zázrak na bielenie zubov využíva podvodné fingované stránky, falošné informácie, falošné fakty o výskume, objavoch, účinkoch a používaní.

podvodné stránky predávajú DENTA BLANIC

Skutočná recenzia na stránky o bielidle zubov Denta Blanic:

Zázrakom menom DENTA BLANIC možno nejaké účinky má, no všetko, čo stránky prezentujú, sú len podvod. Keďže podvodník používa slovené spojenie „recenzia“ veľmi rád, lebo vie, že ľudia budú recenzie hľadať a preto finguje ďalšie stránky, ktoré tento fejk vychvaľujú do nebies, prikladáme reálnu recenziu nižšie:

 • Frázy a informácie sú totožné s inými látkami a inými tvrdeniami, napríklad aj v rámci prípravkov v súvislosti s bolesťami chrbta a podobne.
 • Formátovanie a dokonca aj ústredná fotografia z akejsi prednášky, je totožná z mnohých iných šmejdov, ktoré sa venujú kožným ochoreniam, chrbtici, kolenám a podobne. Vždy rovnaká fingovaná snímka.
 • Opäť falošný magazín (link 1) bez autora, prevádzkara, kontaktov, odkazov, histórie. Len hnusná doména, podvod a niekoľko ďalších verzií v nemčine, angličtine, polštine a češtine, kde sa lekár už volá inak, aj zákazník sa už volá inak, no fotografiu sprosté pozadie za stránkou (čiže autor tohto podvodu) uvádza stále tú istú.

podvodné stránky predávajú DENTA BLANIC

 • Predajné stránky na adrese (link 2) uvádzajú falošné informácie, neexistujúceho odborníka, ktorý má byť zárukou, že vec funguje.
 • Všetky prvky a informácie na webe sú falošné
 • Predaj prebieha ilegálne. Porušuje niekoľko zákonov SR
 • Predajca sa neidentifikuje, zatajuje.
 • Zloženie výrobku nie je jasné, pokojne môže ísť o toxickú látku určenú na rozpúšťanie zubnej skloviny pri preparácií zvierat. Nie je totiž reálne jasné absolútne nič. Drzosť s akou podvodníci vytvorili tento falošný web a pokúšajú sa ľudí okradnúť o peniaze je len ďalšou v celom rade podobných prípadov, na ktoré slovenské úrady neprihliadajú a problém ich ani nezaujíma.
 • Vymyslení zákazníci a primitívne príbehy o tom, ako prípravok vyskúšali.
 • Fotografie údajných zákazníkov sme už videli pri iných podvodných stránkach, napríklad na prípravok na oči
 • Snímky pred a po sú vysvietené a upravované. Nejde o snímky skutočných zubov. Úpravy sú žiaľ viditeľné až príliš.
 • Stránky malým textom celkom dole upozorňujú, že mená zákazníkov si vymysleli. Absurdná informácia, keďže si vymysleli aj podobizne (stiahli si na inom mieste cudzie fotografie a vymysleli im identity), príbehy, účinky a zázračný úspech celej látky.

Neodporúčame využívať stránky a ich ponuku aj pre nátlakové akcie, nejasné podmienky, zamlčované reálne kontakty, nulové uvedenie o kontraindikáciách, zložení, možných reakciách, chýbajú informácie o registráciách, reálny zákazníci, reálne výskumy, existujúci lekári a odborníci. Nemáme v rukách ani jediný argument, pre ktorý by bolo možné povedať, že je možné prípravku dôverovať. Máme však desiatky argumentov, pre ktoré upozorniť a varovať pred akýmkoľvek pokusom prípravok použiť vo vlastnej ústnej dutine. Veď to je brána do vášho organizmu.

S dátumom 9.8.2019 je na fb.com/varovania vydaný album s kompletnými snímkami podvodných stránok s viditeľnou adresou pre prípad, že podvodníci premigrujú na iný doménový názov, prípaden v prípade trestného oznámenia nech snímky poslúžia obetiam podvodu v trestnom konaní.

Odkazy platné v čase prípravy článku:

 • LINK1: https(2x lomítko)sk.gobefree.eu/
 • LINK2: https: (2x lomítko)shockingdiscover.com/421/dentablanic-med/gps/

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

Leave a Reply

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.