Internetové podvodySpam

Ďalší podvod: peniazom zo stránok tajomstvo-uspesnych.sk neverte

Ohodnoťte článok

Na webe sa znova rozširuje spam na podvodné stránky sľubujúce Slovákom peniaze. Tentoraz nám ho posiela doména neznámy človek s menom Andy, napriek tomu, že sme nikdy nič také nechceli. Spam láka na predmet „Pozrite si zadarmo videonávod ako zarobiť 25,-Eur za 6 minút.“ Ktorý vyzerá úžasne, no celý obsah je s konským Trebuchet fontom neprehliadnuteľný a plný žvástov o bezplatnej službe, ktorú si môžete vyskúšať bez vkladov a poplatkov. Má priniesť zárobok cez internet v závratnej výške vďaka rulete. Celé by to znelo pekne, keby nešlo opäť o hnusné klamstvo na ľudí. Stránky totiž prezentujú človeka menom Andy Simons z Berlína. Na fotografii pózuje s krásnym Ford Mustangom. Avšak pozor.

Simon podvod

inzercia:

Pôvod fotografie
Andy Simons z Berlína možno nikdy neexistoval. Fotografia zachytáva muža z Ázie vo veku približne 35 až 45 rokov na parkovisku v USA pri kancelárií realitnej spoločnosti v USA, zároveň sa v pozadí nachádza dodávka, ktorá sa predáva len na americkom kontinente a disponuje aj americkou značkou (USA). Zarážajúce je, že fotografia je ukradnutá zo stránok http://dearj.wordpress.com/2009/03/23/mustang-mania/
A zneužili ju aj stránky ako:

  • http://www.bestpennyalerts.com/
  • http://bestpennystocksnewsletters.weebly.com/david-roys-newsletter.html

Ktoré ponúkajú úžasné možnosti zárobku rovnako, ako služba z tohto emailu

Problém spočíva v…
Vec má niekoľko problémov. Jednak je to spam, pre ktorý sa nikto neprihlasoval a s ktorým nikto nikdy nesúhlasil na adrese, ktorú sme dokonca nikde nezverejňovali. ďalšia vec je tvrdenie v závere emailu, ktoré je zo zákona nemysliteľné. V neposlednom rade je nutné pozerať aj na obsah stránok plných klamstva a zavádzania.

Text spamu: „Pozrite si VIDEONÁVOD, naučte sa ZADARMO jednoduchý stávkový cyklus a uvidíte ako môžete zarobiť 500€ už za dve hodiny! Môžem akokoľvek ospevovať tento systém, pokiaľ nebude dôkaz. Preto som sa rozhodol ukázať Vám videonávod ako som zarobil 25,-Eur za 6 minút. Nestojí to vôbec nič! Systém si môžete vyskúšať aj bez peňazí! Držte sa môjho bezplatného návodu a presvedče sa sami ako to funguje. Ukážem Vám ako máte hrať ruletu bez toho aby ste prehrali. Stačí dodržať pár pravidiel, ktoré nájdete na www.tajomstvo-uspesnych.sk Web aj návod je zadarmo, žiadne drahé povinné SMS či objednávky. Ruleta sa dá hrať aj bez peňazí (teda len pre zábavu) a na nej si môžete vyskúšať môj návod.“
Záver emailu je tvorený slabo viditeľným písmom a odkazom plným ďalšieho klamstva: „Odosielateľom emailu nie je firma, ktorá je uvedená v tele emailu. Elektronické letáky príjímate na adresu ****@gmail.com na základe Vášho súhlasu pri registrácii na jeden z našich 10tich portálov. Pre trvalú blokáciu emailov kliknite SEM a následne potvrdťe.“
Za klamstvo toto tvrdenie považujeme fakt, že sme sa mali niekde prihlásiť, no nikdy sme sa k niečomu takému neprihlásili. Zároveň správa uvádza, že sme registrovaní na niektorom z ich 10 portálov. Prosím? To má znamenať čo? Drzosť a nelogickosť, ba priam absurdita tohto tvrdenia nás núti posunúť vec do roviny riešenia prostredníctvom úradov, pretože toto tvrdenie je nemysliteľné. Odporúčame sa v prípade rovnakého postihnutia spamom touto spoločnosťou obrátiť na Úrad pre ochranu osobných údajov a SOI vzhľadom pre obchodnú praktiku, ktorú nemôžeme považovať za slušnú a vôbec férovú voči nechceným adresátom. Narábanie s osobnými údajmi a emailovými adresami je nejasné. Majú byť zdieľané a presúvané medzi až 10 stránkami.

Spam mohol odoslať ktokoľvek
Spam je odosielaný z adresy noreply@hromadnymailing.com, na domene hromadnymailing.com. Vzhľadom na fakt, že doménu vlastní hromadnymail.sk, ktorá ponúka bezplatné rozposlanie emailov aj iným osobám s vlastnou databázou emailov, sa k rozposlaniu mohol dostať ktokoľvek s vlastnou zásobou adries a nemusí tak ísť priamo o zámer a činnosť samotného odosielateľa. Tu však zaniká význam nejakého odhlásenia, pretože raz prenášaná databáza sa nemení a vymazaním tohto emailu nemáte záruku, že odosielateľ spamu použije aktualizovanú databázu.

Materiál sme zálohovali. Vítame vaše emaily, pošlite nám aj vaše spamy od tejto spoločnosti s vašim vyjadrením o poskytnutí, alebo neposkytnutí emailu na účel spamovania / zasielania podobných ponúk. Ak poznáte aspoň jeden z údajných desiatich webov, kde mali byť údaje poskytnuté, budeme radi. Vec zhromažďujeme pre riešenie veci v rovine úradnej. 

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
1
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Internetové podvody

    Komentáre sú ukončené