Internetové podvody

Pozor na vírusový podvod na Facebooku: had.srandajakcyp.cz

Ohodnoťte článok

Podvodné stránky, ktoré kopírujú Facebook, vyvolávajú pocit, že ste na Facebooku a nepozorný človek klikne, aby sa dozvedel viac. Žiadne údajné video sa však nezobrazí. Celé je to šikovne vymyslený podvod, ktorý síce vyzerá ako Facebook, no nepozorní ľudia, ak klikli, aktivovali proces v pozadí. Ten v mene klikajúceho na jeho prihlásenom Facebooku zverejní príspevok, ktorý láka zase všetkých jeho priateľov na kliknutie. Všetko totiž vyzerá tak, akoby tento príspevok pridal samotný užívateľ. Láka pritom podvodom.

Podvodný web a mega HAD

inzercia:

Odporúčanie
Akýkoľvek príspevok, ktorý vás láka na neznámu doménu, alebo poddoménu, na šialenú správu alebo niečo výnimočné, a po kliknutí otvára stránky podobajúce sa na Facebook, nebudú čisté. Ak stránky nespustia video, nevykazujú známky reálneho videa a vyžadujú ďalšiu akciu, kliknutie a stále sa videa nedočkáte, skontrolujte si svoju nástenku. Veľmi často podobné podvodné stránky vykrádajúce Facebook a využívajúce podvodné ťahy na ľudí ukrývajú odkaz na samé seba vo vašej nástenke, a niekedy je ťažké príspevok zmazať, pretože sa priamo vám nezobrazí. Takéto stránky sa striedajú, ich autori môžu byť jedným človekom, ale aj skupinou. Hlbší zmysel chýba, no istotne má autor tohto svinstva náramnú zábavu na čísle návštev, ktorá rastie superrýchlym tempom zároveň s počtom napadnutých ľudí na sociálnej sieti.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Internetové podvody

    Komentáre sú ukončené