Internetové podvody

Pozor na podvodný web Tvoja-Krasa.sk a šmejd na chudnutie FatFix

Pozor na podvodný web Tvoja-Krasa.sk a šmejd na chudnutie FatFix
5 (100%) 1 hlas[ov]

Podvodný magazín s logom NA ZDRAVIE na doméne www.tvoja-krasa.sk je podvodným, pretože nejde o magazín. Narazili ste naň v reklamnom priestore Strossle na portáli Androidportálu, respektíve odkaz je sprístupnený na množstve ďalších stránok, no tento konkrétny prípad je aj na snímke pani Romany. falošná reklama na chudnutie

inzercia:
Zvláštny obrázok pražiacich sa banánov má byť zrejme ukážkou nejakej receptúry na chudnutie. Podvodníci takýto obrázok nasadili na evokovanie pocitu domácej kúry na chudnutie. Skutočnosť je však oveľa škaredšia.

Podvodný magazín, ktorý nemá pravé absolútne nič

Na tomto magazíne nenájdete pravé vôbec nič. Doména nesedí s logom. Tvári sa ako magazín. Nemá redakciu, prevádzkovateľa, nemá jasného majiteľa. Menu nemá klikateľné položky. Nikam sa nedá kliknúť. Pravý nie je ani príbeh ženy, ktorá schudla.

FatFix podvodné stránky a šmejd prípravok na chudnutie

Na snímke je totiž Alice Fields, ktorej príbeh už bol výrazne medializovaný. Podvodníci zneužili jej fotografie do tohto podvodného článku v slovenčine. Článok je nelogický, tupý, nikam sa neposúva. Je vymysleným príbehom, ktorý sa objavuje v zahraničí pod rôznymi jazykovými verziami. Alice Fields však neschudla cez pofidérne prípravky, ale tvrdou drinou, zmenou životosprávy a v žiadnom prípade neužíva prípravok FatFix. Celý článok zaujme zúfalého človeka, ktorý túži schudnúť. Má vyzerať ako osobná spoveď niekoho, čo to vyriešil kapsulami. Komentáre v závere článku sú falošné, pretože stránka nemá reálny komentovací systém. Ide o okienka a nadpisy, ale nie funkciu komentárov. Všetky zverejnené sú nafingované – falošné. Rovnako ako dátum, ktorý sa posúva podľa toho, kedy prídete, len aby vyzeral článok aktuálny.

Zneužitý originál z Austrálie:

Pod článok je tiež odkaz na iné umiestnenie, respektíve stránku. Tá má zrejme vyzerať ako niečo celkom nové, hoci sa snažia predávať na rovnakej doméne. Opäť tak máme príklad webu, ktorý ako maskovaný magazín pod vlastnou doménou hrá na celkom iný web a snaží sa vyzerať ako nejaká prezentácia. Predaj prebieha na doméne LINK1. Originál fotografií je napríklad na LINK2.

FatFix podvodné stránky a šmejd prípravok na chudnutie

Tieto stránky obsahujú nehorázne množstvo nakradnutých obrázkov z internetu. Ani jediný zákazník a používateľ ich prípravku neexistuje. Fotografie sú šírené na množstve iných stránok a nie sú tak pravé. Stránka si vytvorila falošné identity ľudí a falošných zákazníkov.

Šmejd kapsule:

Tvrdenie o šmejd kapsuliach vychádza zo zaužívaného pomenovania pre výrobky, ktoré majú nejasný pôvod, zloženie, sľubujú zázraky, zverejňujú falošné lekárske posudky, falošné recenzie, falošných zákazníkov areferencie a pokúšajú sa s predraženou cenou sľubovať zázraky. Za pomenovaní „podvodné“ a „smejdové“ si stojíme, keďže definíciu FatFix spĺňa. Rovnako tak ide o jednu a tú istú doménu. Pri pokuse zistiť podmienky sa ocitnete na poľskej stránke, žiadna slovenčina. Sídlo na Cypre, prevádzkovateľ vo Waršave… ale fotografie povykrádané z internetu. Neodporúčame využívať, nakupovať a konzumovať tablety na chudnutie bez jasného pôvodu, výrobcu, zloženia, potrebnej certifikácie a už vôbec nie z podvodných stránok s falošným obsahom a nechutným marketingom.

FatFix podvodné stránky a šmejd prípravok na chudnutie

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Internetové podvody

    Zanechajte komentár k článku

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *