Spam

Nevyžiadaný spam od Travelco a jej „Najlepšia ponuka zájazdov“ dáva na výber

Ohodnoťte článok

Napriek tomu, že tvrdenie „najlepšia ponuka zájazdov“ sa dá preveriť pomerne rýchlym náhľadom a porovnaním cien cez vyhľadanie rovnakého popisu, ide o nevyžiadaný spam. Ten prekvapil na jednej adrese priamo u nás, ale aj u vás, keďže ste nám preposlali tieto emaily celkom z dvoch rôznych končín Slovenska a rôznych odvetví profesie. Po takmer roku sme hlásenie dostali od ženy. Ďakujeme. Pôvod adries a rozsah osobných údajov vedených pri emailovej adrese je neznámy, alebo len nie presne identifikovateľný. Cestovná agentúra získala email zrejme z iných stránok, kde sa objavujú emailové adresy. Z jednej strany prichádza predpoklad, že ide o katalóg stránok, z druhej strany, že agentúra použila odkúpenú databázu pozbieraných emailov na webe.

Travelco spam

inzercia:

Spam dáva na výber
Cestovateľská grafika ponúka prijímateľom tohto nevyžiadaného emailu na výber dvoma grafickými tlačidlami NIE a ÁNO. Prijímateľ nevyžiadaného spamu sa má rozhodnúť, či chce dostávať spamy, alebo nie. Nerieši však, teraz dorazil jeden spam bez uvedenia informácií o tom, koľko ich ešte bude, či nejaký bude a bez uvedenia potrebných náležitostí.

Problémy emailovej správy
Cestovná agentúra jednak ignoruje zákony platné na území SR, ignoruje povinné náležitosti obchodného zdelenia, a využíva nekalosúťažné praktiky, akými je práve aj spam. Emailu chýbajú náležitosti ako odôvodnenie získania emailu, informácia o pôvodne emailu, možnosť odhlásenia a reakcie na umiestnenie emailu / možnosť jeho odstránenia. Chýba taktiež informácia v akom rozsahu sú vedené osobné údaje prijímateľa spamu v ich databáze a za akým účelom bol údaj zhromaždený. Email obsahuje zavádzajúcu a nepravdivú hlášku: „na základe odporúčania vašich známych Vám ponúkame možnosť dostávať najvýhodnejšie ponuky last minute zájazdov“. Emaily určite nepoužil žiaden známy, no ako finta, ako sa vyhovoriť z pôvodu emailov je to dobré. Ak takúto možnosť agentúra používa, určite jej odporúčame zriadiť záznam takéhoto odporúčacieho okna, alebo technológie, aby mala zaznamenanú IP adresu odporúčajúceho. Sami sa na ňu radi odvolávame. Radi by sme odporúčali zopár emailov osôb činných v riešení podobných problémov na úrade Obchodnej inšpekcie a Úrade pre ochranu osobných údajov.

Prečo nie najvýhodnejšia ponuka
Zaujímavé je pokračovanie nápisov na tlačidlách, ktoré je zavádzajúce. Najmä preto, že nemôže ísť o najvýhodnejšie ponuky zájazdov ak táto agentúra priamo sama neorganizuje zájazdy. Neexistuje možnosť, aby ponúkla cenu výhodnejšiu ako u samotného predajcu a realizátora zájazdu. V tom prípade porušuje podmienky provízneho predaja a aj pri kontrole výšky cien a horkoťažkom nájdení zdroja zájazdov sa „najvýhodnejšia“ cena nepotvrdila. Niečo iné je však možnosť najvýhodnejšej ponuky, čo sa môže zmeniť hneď v prípade, pokiaľ agentúra na rozdiel od pôvodnej kancelárie, ktorej zájazd predáva, k zájazdu pridá niečo viac. Vtedy sa ponuka môže naozaj stať najvýhodnejšou oproti iným predajcom a oproti samotnej pôvodnej cestovnej kancelárií, ktorej zájazdy agentúra len predáva. O tom však nemá prijímateľ spamu opäť žiadnu informáciu.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Spam

Komentáre sú ukončené