návod štastie deti

“Ako vytvoriť podvodnú súťaž na Facebooku: návod a dôležité pravidlá”

„Aktuálny trend, presnejšie trendom posledných rokov, je masové organizovanie podvodných súťaží na Facebooku. V prvom rade, aby bola súťaž úspešná, nesmieme o nej hovoriť, že je podvodná. Je skrátka súťažou. Snažíme sa ňou nalákať... Prečítať celé »
Home Stallone

Deepfakes ako hrozba blízkej budúcnosti. Videomontáže ako problém

Deepfakes sú novinkou na akú sme boli vďaka sci-fi filmom dávno pripravení, len sme dúfali, že sa nestanú realitou. Pri troche zdravého rozumu totiž niečo také môžeme považovať za hrozbu. Prečítať celé »
fao design podvodná facebook stránka

Podvodné Facebook stránky FAO design neutíchajú, fejk-súťaže pokračujú

Na nejaký čas podvodná stránka Fao Design stíchla. No teraz sa objavuje v plnej sile. Dokonca cez rôzne fingované osobné profily šíri súťaž... Prečítať celé »
Toto je jarmila, podvodný spam

Spam na zoznamku s doménou mysexdating247*xyz a generovanie mien

To, že sa v našich emailových schránkach nachádza neželaná pošta netreba nijako veľmi vysvetľovať. Len niektoré individuálne praktiky a spôsoby, akými sa snaží spam... Prečítať celé »

Inzertná plocha

Zľavy na pobyty v zahraničí
čipovanie

Bill Gates popiera bludy o čipovaní ľudí a zneužité koronakrízy

Konšpiračné teórie a fake news kolujúce internetom už neraz priniesli zaujímavé "fakty" o koronarívuse. Jedným z nich je aj tvrdenie, že koronavírus stvoril Bill Gates... Prečítať celé »
facebook, sledovanie kto si pozerá moj profil je fejk

Hacknutý facebook? Alebo len podozrivý príspevok pod vašim menom?

Píšete nám opakovane, že sa vám nabúrali do Facebooku a pod vašim menom zverejnili neznámy príspevok. Všetkým takýmto hláseniam sme dosiaľ odpovedali... Prečítať celé »
Facebook lotéria

Dostali ste email z Facebook Lotérie? Ignorujte ho, nič také neexistuje

Facebook nikdy neorganizoval žiadnu lotériu, podobne ako Google, Microsoft, ani žiadna iná veľká nelotériová spoločnosť. Lotéria viazaná na nejakú značku, ktorá oznamuje... Prečítať celé »
Peniaze

Marek z Belej nad Cirochou je príkladom toho, ako „zarábať“ peniaze cez Bazoš

Online zárobky je možné vytvárať akokoľvek. Ak však hovoríme o „zárobku“ v úvodzovkách, je azda každému jasné, prečo. Mladík z Belej nad Cirochou... Prečítať celé »
Panika strach

Slovákom chodia podvodné korešpondenčné lístky a máte mu zavolať

Pozor na korešpondenčné lístky, ktoré vás kontaktujú vo veci nutného kontaktu neznámeho čísla. Netušíte prečo by ste niekoho mali kontaktovať, čo chce údajný pán Mikulec... Prečítať celé »
FAO dizajn podvodníci na facebooku

FB stránka FAO dizajn a súťaž o záhradný ratanový nábytok je podvod

Neutíchajúce podvodné súťaže na Facebooku o drahý záhradný nábytok dnes už neváhajú zneužiť aj niekoľko skupín, ktoré sa zameriavajú na rekonštrukcie záhrad, domov, na trávnikové... Prečítať celé »
Radeji smrt, 2000 EUR kapesné utečenci v Rakúsku, hoax

HOAX: Utečenci, ktorí žiadajú 2000 EUR vreckové a pas za nič nerobenie

Len ťažko uveriteľný článok o údajnej požiadavke utečencov v Rakúsku na vreckové 2000 eur a cestovný pas, sa javí ako hlúposť no s plnou vážnosťou si email preposielajú... Prečítať celé »
Kríž a obloha

Kríž na oblohe medzi oblakmi v Írsku a modliaci sa ľud je len hoax

Na internete sa objavilo video bieleho kríza na večernej oblohe a okamžite sa rozprúdila diskusia o znameniach Boha, či Ježiša. Roztrhlo sa s tým aj vrece s fanatickými... Prečítať celé »