HOAXTOP

Konšpirátori sa radujú z piesne Petra Nagyho. Nepochopili, že je o nich

Konšpirátori sa radujú z piesne Petra Nagyho. Nepochopili, že je o nich
4 (80%) 1 hlas[ov]

Stalo sa niečo neuveriteľné. Spevák Peter Nagy zložil pesničku do ktorej použil niekoľko slovných spojení. Narážal na čipovanie a šialenstvo ľudí. Text piesne, ktorá je hraná na jedinej gitare z vlastnej pracovne Petra Nagyho doma, pochopili stránky a komunity ľudí šíriacich nenávisť a konšpirácie celkom inak, ako zvyšok Slovenska. Stránky plné útokov na Oravákov pre absolvovanie prvej vlny, nenávistných prejavov, vulgarizmov a osočovania, vydali neprehliadnuteľný ďakovný príspevok Petrovi Nagymu za to, že zložil pesničku údajne pre nich a o ich spoločnom boji.

Peter Nagy

inzercia:

Foto: Facebook stránka Slobodné Slovensko, známa svojimi ťažko uveriteľnými hypotézami, a neuveriteľnou bezohľadnosťou a nenávisťou (obsahom a komentármi).

Peter Nagy poukazuje na čipovanie a šialenstvo? Alebo sa z neho vysmieva?

Veľké nadšenie z toho, že poukazuje na čipovanie ľudí a šialenstvo vnímali ako jeho boj proti vláde, politikom a celoplošnému testovaniu. Ehm… Spevák pritom textom piesne poukázal na hlúposti a samotné spomínané šialenstvo ľudí spájal presne s tým, čo sa deje na tejto časti internetu. Skladba bez nejakej výraznej kvality jednoznačne pobaví. Najmä pri sledovaní Facebook skupín ľudí odmietajúcich povinné očkovanie (názov napriek tomu, že nikto nezavádza nikde žiadne povinné očkovanie), stránky protestujúce proti nariadeniam, alebo stránky šíriace posolstvá o „pravých Slovákoch“ a „protimatovičovskom boji“. Všade tam Petra Nagyho oslavujú, ako im spieva z duše, ak poukazuje na… Ou, aké smutné, že tá skladba je pritom v skutočnosti o ľudskej hlúposti. Tej hlúposti, ktorá sa tak tešila, že známy spevák stojí na ich strane.

Internetový „hit“ Petra Nagyho: Až budeme čipovaní

Všimli ste si to? Žiaľ, prejavil sa tu trochu smutný fakt. Šíriteľmi nenávistného konšpiračného posolstva sú miesta, ktoré majú problém racionálne uvažovať a rozlišovať pravdu a nepravdu. Tieto miesta ani teraz nepochopili nič z toho, čo počuli a videli. Aj preto šíria svoju verziu. Pri konšpiráciách nič nové.

Aktualizácia: 2.11.2020, 13:00

– po slušnom výsmechu v komentároch, kde jednotlivci upozorňujú, že išlo o iróniu, niektoré stránky svoje nadšenie zmazali. Nebudú predsa podporovať hudbu, ktorá sa z nich vysmieva. Tie najútočnejšie miesta ďalej šíria svoju domnienku, že Peter Nagy bojuje s nimi.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
3
Milujem to
4
Nie som si istý
1
Hlúposť
1
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:HOAX

    Zanechajte komentár k článku

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *