Internetové podvodySociálne siete

Ďalšia falošná súťaž na Facebooku na stránke: Maj krajšie Vianoce

Ohodnoťte článok

Ďalšia súťaž na Facebooku, tentoraz na stránke Maj krajšie Vianoce, ktorá nemá skutočný ani len ten názov. Všetko je narafičený podvod bez reálneho pozadia a plnenia. Tak ako vždy, aj tentoraz vám niekto sľubuje hodnotný dar, hodnotný predmet ako hlavnú cenu výhry.

POZNÁMKA: Nedávne podvodné súťaže sú identické. Prvá, aj tá druhá.

Maj krajšie Vianoce podvodná súťaž

inzercia:

Podvodná súťaž má toľko hlúpostí, že je to až zarážajúce

Podvodná súťaž, ktorá sľubuje zakrivenú televíziu SMART SAMSUNG, má toľko chýb, že to snáď ani nie je možné. Ide o presne totožné problémy a nedostatky, ako pri ostatných súťažiach, možno pokojne od rovnakého autora. Žiaden sponzor, žiadne skutočné stránky. Hoci v skrátenom názve sa uvádza názov stránky v podobe majkrajsievianoce.sk, v skutočnosti takýto web ani len neexistuje. Dementný marketing týchto stránok ich prezentuje s jediným jedným príspevkom. Všetko ostatné sú bezcenné príspevky spojené s obrázkom.

Všimnite si text, ktorý má tento príspevok pod sebou:

Chcete pozerať vianočné rozprávky na novej 📺 telke? Maj krajšie Vianoce 🎄 a vyhraj ! Súťažíme o 1x Televízor Samsung, zakrivená, FullHD, 3 D Smart, uhlopriečka 121 cm ! 😉
DAJ LIKE (Y) na tento obrázok a zdieľaj
DAj LIKE (Y) na našu FB stránku
Zdielať môžete neobmedzene ! Kto zdieľa viac má väčšiu šancu na výhru !
Súťaž sa pomaly končí dnes pred 19:00 oznámime meno výhercu.

 • Strašné chyby, neprofesionálny text.
 • Chýba vysvetlenie kto zastrešuje súťaž
 • Chýbajú skutočné podmienky a presné plnenie.
 • Chýba skutočný zdroj, zastrešovateľ
 • POZOR: hodnota výhry presahuje povolenú hranicu po ktorej vzniká povinnosť platby poistného a zdanenia výhry. Súťaž nikde neupozorňuje na túto povinnosť. Súťaž celkom ignoruje zákony SR.
 • Text k súťaži umožňuje nekontrolovateľné zdieľanie, opakované zdieľania, čím je len neprehliadnuteľná u priateľov tých, čo zdieľajú.
 • Podvodná súťaž niekoľko krát vystriedala text v ktorom definuje vyhodnotenie. Najskôr to malo byť po dosiahnutí 3000 fanúšikov. Potom sa to zmenilo na konkrétny deň a po konkrétnom čase. Nakoniec sa aj tak po konkrétnom čase neudialo absolútne nič. Neprišlo žiadne vyhodnotenie a ani výherca.

Opakovane vás varujeme

Neustále upozorňujeme na podvodníkov, ktorým sa darí veľmi rýchlo a hravo oklamať tisíce ľudí za pár dní. Naivne veria, že im niekto ponúkne zadarmo hodnotnú vec len tak, bez sponzora. Pritom tisíce ľudí zdvihnú hodnotu nejakej podvodnej stránke a tá následne zarába nemalé peniaze práve pre túto naivitu. Opakovane upozorňujeme, že tieto súťaže majú na svedomí podvodníci, respektíve jednotlivec podvodník, ktorý využíva neschopnosť rozlišovať podvodné a reálne súťaže.

Varujte všetkých, čo súťaž zdieľajú, nech nie sú spolupracovníci ďalšieho podvodného ťahu voči nepozorným ľuďom.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  Komentáre sú ukončené