HOAX

Internetové podvody, klamstvá a špina

V prípade, ak sa snažíte predať svoje ojazdené auto na niektorom zo známych inzertných portáloch na Slovensku alebo v Čechách, existuje vysoká pravdepodobnosť, že...

V prípade, ak sa snažíte predať svoje ojazdené auto na niektorom zo známych inzertných portáloch na Slovensku alebo v Čechách, existuje vysoká pravdepodobnosť, že sa stanete terčom podivnej praktiky, ktorú používa AAA Auto, známa sieť autobazárov. Teda aspoň to tvrdia všetci tí, ktorým sa podarilo skontaktovať so záhadnou pani Krátkou, ktorá napíše SMS veľkému množstvu inzerentov už do niekoľkých hodín od pridania inzerátu.

“Dobrý deň, na internete som našla Vaše auto o ktoré mám záujem. Až budete mať čas, zavolajte mi prosím na 0268268018. Ďakujem, Romana Krátka”.

Viacerí volali na číslo odosielateľa, ktoré na prvý pohľad vyzerá ako pražské, alebo bratislavské predčíslie. Na druhej strane sa však ozýva audiotextová služba. Väčšina z volajúcich ihneď skončí hovor a žije v obave, čo uvidia na svojom účte. Koniec koncov, zvýšený účet sa za posledné dva mesiace nepotvrdil ani u jednej z nami nájdených „obeti“. Tí, čo na linke vydržali, alebo sa nebodaj dovolali živej osobe zistili, že ide o ponuku spomínaného autobazáru, či neskúsia predať auto cez nich, alebo ďalšie ponuky. Pani, ktorá písala SMS teda nebola paňou, ale automatickou službou, ktorá rozposiela SMS neustále v rovnakom znení na stovky, či tisícky telefónnych čísiel. Nerieši pritom fakt, že ide o komerčné zneužitie kontaktov získaných v inzercii, kde ich umiestnili záujemcovia o predaj či kúpu, a za úplne iným účelom.

Naše odporúčanie:
Odporúčame v prípade získania takejto správy kontaktovať písomnou formou sídlo spoločnosti o stanovisko, prípadne priamo vec prepošlite ako podnet na prešetrenie našim orgánom činným v oblasti riešenia takýchto problémov.

Vyjadrenie k obsahu:
Článok je zostavený na základe vlastných skúseností a skúseností viacerých dotknutých osôb, ktorých osobný údaj a to telefónne číslo bolo terčom jedného, alebo viacerých komerčných správ bez toho, aby si ktokoľvek želal opakovane dostávať podobné správy. Článok si dovoľuje nazvať SMS klamlivou, pretože vzbudzuje dojem reálneho kupcu, fyzickej osoby, zatiaľ čo ide o pochybnú praktiku nalákania ľudí, ktoré až na linke pochopia, že je to firma a tá nechce ponúknuť priamy predaj, respektíve ponúka nevýhodné podmienky. Všetci z tých, čo dostali takéto správy považujú takéto jednanie za nečestné a pochybné.

Doplnenie dňa 27. 10. 2012: Autobazár AAA Auto svoje triky skúšala aj na pána, ktorý sa rozhodol to všetko zavesiť na web. Po pravde nevedno dokedy bude táto jeho skúsenosť online, keďže autobazár možno čoskoro bude chcieť negatívny článok odstrániť, no odporúčame si ho prečítať, pretože popisuje presne príbeh a praktiky, ktorými sa momentálne stáva pomerne známym miestom. Článok: http://nasehobby.sk/chcem-vase-auto-volajte-0268268024/